Kozły Poznań B - Dragons Zielona Góra / fot. Irek Pindral

Kozły Poznań mają za sobą fatalny sezon, w którym przegrali wszystkie spotkania. Z tego powodu w niedzielę zmierzą się z Outlaws Wrocław w barażu o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce.

Drużyna z Dolnego Śląska to rewelacja PLFA I. Na zapleczu Topligi wrocławianie jako beniaminek przegrali dopiero w finale z Falcons Tychy. Natomiast poznaniacy w tym sezonie ani razu nie cieszyli się ze zwycięstwa i jako pokonani kończyli wszystkie osiem spotkań.

Kozły straciły aż 333 punkty, a zdobyły zaledwie 31. Zespół ze stolicy Wielkopolski ostatni mecz rozegrał 23 czerwca. – Nasz pierwszy skład miał ostatnio okres roztrenowania, mimo to zawodnicy uczestniczyli w treningach składu rozwojowego oraz treningach crossfitowych. Od początku mojej obecności w Kozłach, wpajam zawodnikom jedną zasadę – grajmy tak, aby po ostatnim gwizdku móc sobie spojrzeć w oczy, wiedząc że zrobiliśmy wszystko – mówi Wojciech Andrzejczak, który został trenerem Kozłów przed dwoma ostatnimi meczami sezonu z Warsaw Eagles i Warsaw Sharks.

–  Nie udało się wygrać tych rywalizacji, ale zauważyłem spory postęp w naszej grze. W końcu motywem przewodnim Kozłów w drugiej części sezonu są Bohaterowie Poznańskiego Czerwca 56’. Jesteśmy poznaniakami, mamy twardy charakter i zawsze gramy do końca – zapewnia Andrzejczak.

Kozły w niedzielę będą musiały sobie radzić bez Emilio Dagnote (zawieszonego dożywotnio za bójkę na meczu) oraz Szymona Barczaka (ważnego gracza formacji defensywnej).

Chcemy zagrać dobre spotkanie dla naszych rodzin, kibiców, partnerów, dla naszego miasta i dla samych siebie. Teraz koncentrujemy się na jak najlepszym przygotowaniu się do meczu. Skupiamy się na tym, nad czym mamy kontrolę – podkreśla Andrzejczak.

Barażowe spotkanie o prawy gry w Toplidze w przyszłym roku rozegrane zostanie 31 lipca na murawie stadionu na Golęcinie. Początek meczu o godzinie 14:30. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a rodzinny 20.

źródło: plfa.pl

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments