Patrycja Wyciszkiewicz - fot. youtube.com
Patrycja Wyciszkiewicz – fot. youtube.com

Patrycja Wyciszkiewicz zajęła trzecie miejsca na mityngu Stanislas de Nancy zaliczanego do European Athletics Outdoor Classic. Sprinterka Olimpii Poznań uzyskała czas 52,43 s.

Wygrała Ukrainka Olha Ziemliak (51,46 s). Druga była Francuzka Marie Gayot (51,97 s). Na piątej pozycji uplasowała się druga z biało-czerwonych Agata Bednarek z AZS Łódź (52,73 s).

Wyciszkiewicz jest liderką tegorocznych tabel wśród Polek na 400 m. 20-letnia zawodniczka ze Śremu najlepszy wynik uzyskała 12 czerwca w Huelvie. W Hiszpanii pokonała dystans jednego okrążenia w czasie 52,14 s. To wynik lepszy od wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe mistrzostwa Europy w Zurychu, który wynosi 52,35 s.

Wskaźnik należy uzyskać dwukrotnie do 31 lipca. Dwukrotne uzyskanie wskaźnika nie gwarantuje udziału w Zurychu. Dodatkowo należy wykazać się wysoką formą sportową podczas mistrzostw Polski w Szczecinie, na których start jest obowiązkowy.