Sztaeta AZS Poznań 4x400 m - fot. facebook.com/patrycja.wyciszkiewicz.fanpage

Dziesięć medali zdobyły zawodniczki z Poznania na mistrzostwach Polski do lat 23 w lekkiej atletyce w Jeleniej Górze. Na najwyższym stopniu podium stanęły Malwina Kopron, Patrycja Wyciszkiewicz, Kamila Ciba, Martyna Galant, Lidia Augustyniak i Adrianna Szóstak.

Aż osiem medali trafiło do reprezentantek AZS Poznań. W dwóch konkurencjach najlepsza była Martyna Galant, która wygrała biegi na 800 (2.07,25) i 1500 m (4.25,53). 21-letnia zawodniczka startowała także w sztafecie na 400 m. W biegu rozstawnym AZS w składzie Joanna Chojnacka, Martyna Galant, Wiktoria Błaszyk i Patrycja Wyciszkiewicz zajął drugie miejsce.

Trzykrotnie na podium stała także wspomniana Wyciszkiewicz. Podopieczna trenera Edwarda Motyla była najlepsza na swoim koronnym dystansie 400 m, gdzie finiszowała w czasie 52,40 s. Natomiast w rywalizacji na 200 m nasza olimpijka w Rio de Janeiro z nowym rekordem życiowym 23,64 s zdobyła srebro.

W Brazylii wystartuje także Malwina Kopron, która z wynikiem 69,72 m wygrała konkurs rzutu młotem. Mistrzynią Polski do lat 23 w biegu na 100 m została Kamila Ciba. Sprinterka AZS Poznań w Jeleniej Górze ustanowiła swój nowy rekord życiowy na tym dystansie 11,74 s.

Natomiast złoto w trójskoku z wynikiem 12,93 m zdobyła Adrianna Szóstak. Zawodniczki Olimpii Poznań była również trzecia w skoku w dal, gdzie poprawiła swój rekord życiowy na 6,10 m.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także Lidia Augustyniak. Reprezentantka AZS Poznań była najlepsza w rzucie dyskiem (55,99 m).