Po po ponad miesięcznej przerwie futboliści amerykańscy Patriotów Poznań wznawiają rozgrywki PLFA II. W niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie POSiR Golęcin podejmą w rewanżowym spotkaniu Bydgoszcz Archers.

Rywalizacja w Grupie Północno-Zachodniej nabiera tempa i wszystko wskazuje na to, że o awans do play-off powalczą trzy drużyny: Bydgoszcz Archers, Dragons Zielona Góra oraz Patrioci Poznań. Bezpośrednie mecze między tymi składami elektryzują zawodników i kibiców na długo przed pierwszym wykopem – wszyscy bowiem wiedzą, że to najważniejsze spotkania sezonu zasadniczego.

Patrioci po ponad miesięcznej przerwie rozegrają swój trzeci mecz w sezonie. Na rozkładzie niepokonanych poznanian znaleźli się Griffons Słupsk (21:6) oraz właśnie Archers (30:6). Bydgoszczanie rozegrali o jedno spotkanie więcej, oprócz wspomnianej porażki dwukrotnie pokonali Griffons Słupsk (27:0 na wyjeździe oraz 20:6 w rewanżu w Bydgoszczy). Najbliższa konfrontacja, choć to dopiero półmetek sezonu, będzie miała ogromne znaczenie dla ostatecznego układu tabeli.

Drużyny spotykały się do tej pory trzykrotnie. W zeszłym roku dwa razy zwyciężyła ekipa z Bydgoszczy (31:0 u siebie oraz 44:8 w Poznaniu). Tegoroczny dwumecz zapowiadał o wiele więcej emocji. Wielkopolanie rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa na terenie przeciwnika – 30:6 (14:0, 7:0, 3:6, 6:0). Główną siłą poznanian w tamtym starciu okazała się świetna gra formacji defensywnej, która tylko raz pozwoliła zapunktować rywalom.

Gdyby tego było mało, Mateusz Chrzanowski zanotował przechwyt, a Piotr Idziak skutecznie wyłuskał piłkę po fumble bydgoszczan – obie te akcje kończyły się bezpośrednim przyłożeniem. W ataku Patriotów dominowała gra podaniowa, co przypieczętowali wizytą Kamila Kwiatkowskiego w polu punktowym już w pierwszej kwarcie. Było to drugie przyłożenie tego skrzydłowego w bieżących rozgrywkach. Łucznicy odpowiedzieli 50-jardowym biegiem Adriana Kuźniewskiego w trzeciej kwarcie, którą ostatecznie zwyciężyli 6:3. Wynik ustalił Tomasz Gajewski, który sforsował szyki obronne Archers w ostatniej odsłonie potyczki.

Obydwie ekipy miały sporo czasu na przygotowania do rewanżu. W składzie Łuczników największą zmianą będzie występ defensive backa Ernesta Hall’a Jr., który może pojawić się także w formacji ataku. – Bydgoszczanie wystąpią w nieco zmodyfikowanej obsadzie, a ich nowy zawodnik z pewnością jest sporym wzmocnieniem. Mecz w Bydgoszczy dał nam sporo wskazówek co do ich systemu gry, jednak czeka na nas zupełnie inny przeciwnik. Naszym celem pozostaje zwycięstwo i zagramy skoncentrowani na korzystny wynik – zapowiada Mack Rakowski, trener główny Patriotów Poznań.

– Tak długa przerwa w grze z pewnością ma swoje dobre i złe strony. Mieliśmy sporo czasu na dopracowanie nowych systemów i liczymy, że treningi zaprocentują już w niedzielę. Mam nadzieję, że szybko wejdziemy w to starcie i zagramy dobry futbol na naszym poziomie – kończy optymistycznie szkoleniowiec Wielkopolan.

Archers poprzednie spotkanie rozegrali trzy tygodnie temu. Niedzielny występ będzie dla nich jednym z rodzaju „być, albo nie być”, dlatego nastawienie zawodników jest mocno bojowe – Pierwsza konfrontacja nie ułożyła się po naszej myśli, popełniliśmy sporo błędów, a Patrioci to wykorzystali. Od ostatniego meczu z Griffons skupiliśmy się na eliminacji naszych słabych stron i uważam, że nie jesteśmy na straconej pozycji. Poznanianie konsekwentnie realizują nakreślony plan, którego efekty widoczne są w tym sezonie. Nie mniej, jedziemy do Poznania walczyć jak równy z równym – przekonuje Adrian Kuźniewski, prezes i zawodnik Bydgoszcz Archers.

Wygrana drużyna z sześcioma oczkami na koncie zrówna się z Dragons Zielona Góra, którzy pauzują w tej kolejce. Zważywszy na terminarze obydwu składów awans do play-off może rozbić się o małe punkty, co z pewnością będzie dodatkową motywacją dla zawodników. Głodni rewanżu bydgoszczanie postawią surowe warunki Patriotom, z kolei dla gospodarzy będzie to ważny sprawdzian z realizacji dalekosiężnych celów – emocje gwarantowane!

Gospodarz: Patrioci Poznań (2-0)
Gość: Bydgoszcz Archers (2-1)
Data i godzina: 16 sierpnia, godz. 16:00
Stadion: POSiR Golęcin, ul. Warmińska 1, Poznań
Liga: PLFA II
Bilety: 5 PLN