Już 20-21 czerwca na Golęcinie w ramach 4. Turnieju Finałowego Juniorów PLFA J-8 będzie można oglądać najlepsze juniorskie zespoły futbolu amerykańskiego w Polsce. Organizatorem jest poznański klub Patrioci.

Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego finał w ramach którejkolwiek z klas rozgrywkowych rozegrany zostanie w Wielkopolsce. – O przyznaniu Poznaniowi 4. Turnieju Finałowego Juniorów zdecydowało przede wszystkim dobre wyczucie czasu. Szukaliśmy odpowiedniego miejsca na ten dwudniowy turniej i z początku to Wrocław był zainteresowany jego organizacją. Niestety, jak się później okazało, nie pasował mu termin. Na szczęście okazało się, że w Poznaniu kończą się prace remontowe, więc postanowiliśmy ten fakt wykorzystać – komentuje prezes PLFA, Jędrzej Stęszewski.

Juniorom przypadnie zaszczyt rozegrania pierwszych meczów na gruntownie przebudowanym boisku. Obiekt na Golęcinie jest pierwszym w Polsce, który w stu procentach jest stworzony na potrzeby rozgrywania meczów futbolu amerykańskiego. Jego powstanie było możliwe dzięki sukcesowi projektu Sportowy Golaj, który dwukrotnie otrzymał środki z budżetu obywatelskiego miasta Poznań. Turniej Finałowy będzie dla nas świetnym sprawdzianem, który udowodni, że jesteśmy gotowi by organizować największe imprezy futbolowe w Polsce  – mówi prezes Patriotów Poznań, Karol Siliwoniuk.

Z początku o miano najlepszej juniorskiej drużyny w kraju rywalizowało 18 drużyn podzielonych na pięć grup. D finału awansowali zwycięzcy każdej z grup oraz trzy zespoły z najlepszymi bilansami. W ten sposób została wyłoniona ósemka finalistów. Wśród nich są cztery drużyny, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki: Panthers Wrocław (obrońcy tytułu), Gryfici Szczecin, Patrioci Poznań (czwarta drużyna w Polsce z poprzedniego roku) oraz Kraków Kings. Stawkę uzupełniają: Warsaw Eagles, Stal Gorzów Wlkp., Bielawa Owls i Angels Toruń.

W pierwszym dniu kibice będą mogli obejrzeć aż osiem meczów, które rozpoczną się od godz. 10:30. Gospodarze turnieju już w pierwszym spotkaniu będą mieli okazję do rewanżu. Zmierzą się bowiem z drużyną Stal Gorzów Wlkp., którzy pokonali w zeszłym roku poznańską drużynę w meczu o 3. miejsce. O tym kto znajdzie się w wielkim finale rozstrzygną półfinały, które rozpoczną się o godz. 15:30.

W niedzielę emocje sięgną zenitu, bo już o 10:00 czeka nas rywalizacja o 7. oraz 5. Miejsce. W samo południe zainicjuje się walka o najniższy stopień podium, a wielki finał planowany jest na godzinę 15:00. Na wszystkie mecze turnieju obowiązuje WSTĘP WOLNY!

Trudno powiedzieć, kto wygra, ale na pewno wśród faworytów będą drużyny, które są na pierwszych miejscach w rankingu. Nie zapominajmy jednak, że to jest finał i wszystko może się zdarzyć. Każdy mecz jest „na wagę złota”, bo przecież przegrana w ćwierćfinale już eliminuje z walki o medale – to jest ten cały urok formuły turniejowej. – zaznacza prezes Stęszewski.

Pomimo, że prawdziwe sportowe emocje rozpoczną się dopiero w sobotę, to już w piątek (19.06) organizatorzy przygotowali dla kibiców szereg atrakcji. Na specjalnie zorganizowanym „Dniu Futbolu Flagowego” wszyscy fani futbolu będą mogli poznać sport „od kuchni”. Futbol flagowy, to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, który jest świetną okazją by poznać zasady w nim panujące.

Uczestnicy będą mogli poznać podstawy taklowania, nauczyć się rzucania piłką, czy kopania na bramkę. Atrakcja skierowana jest głównie do nauczycieli wychowania fizycznego wraz z ich wychowankami, którzy wraz ze swoimi kolegami i koleżankami, będą mogli wystartować w planowanym na koniec dnia turnieju futbolu flagowego.

Program Dnia Futbolu Flagowego:
10.00 – rozpoczęcie
10.00-11.30 – rozgrzewka, stacje futbolowe (kopanie na bramkę, taklowanie worka, rzucanie piłką, zrywanie flag)
11.30-12.00 – omówienie zasad futbolu flagowego + losowanie drużyn
12.00-15.00 – turniej futbolu flagowego
15.00 – zakończenie imprezy, rozdanie nagród

UWAGA: Wszyscy uczestnicy proszeni są o przyjście w strojach sportowych.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/944867592243296/

HARMONOGRAM TURNIEJU:
SOBOTA 20.06.2015
10.30 – mecz 1. – Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wlkp.
10.30 – mecz 2. – Gryfici Szczecin – Bielawa Owls
13.00 – mecz 3. – Panthers Wrocław – Angels Toruń
13.00 – mecz 4. – Kraków Kings – Warsaw Eagles
13.00 – repasaż, przegrani z meczu 1. i 2.
15.30 – repasaż, przegrani z meczu 3. i 4.
15.30 – półfinał, zwycięzca meczu 1. i 2.
15.30 – półfinał, zwycięzca meczu 3. i 4.

NIEDZIELA 21.06.2015
10.00 – mecz o 7. miejsce
10.00 – mecz o 5. miejsce
12.00 – mecz o 3. miejsce
15.00 – mecz finałowy finał

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/899349696769908/

Organizatorzy:
Klub Sportowy PATRIOCI Poznań
Polska Liga Futbolu Amerykańskiego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments