Patrioci Poznań wygrali w Toruniu kolejne dwa spotkania w eliminacjach i z kompletem zwycięstw awansowali do 4. Turnieju Finałowego Juniorów Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, który odbędzie się w dniach 20-21 czerwca na poznańskim Golęcinie.

Patrioci 6 czerwca rywalizowali na toruńskiej MotoArenie. W pierwszym meczu odnieśli wyraźne zwycięstwo nad lokalnym rywalem drużyną Kozłów Poznań 42:0.

– Byliśmy pewni wygranej, bo wiedzieliśmy, że Kozły mają problemy kadrowe, a my jesteśmy w dobrej formie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną juniorską w Poznaniu, jak i w Wielkopolsce – komentuje rozgrywający drużyny Patriotów, Witek Gajewski.

Drugie spotkanie – tym razem finałowe przeciwko gospodarzom turnieju Angels Toruń – obfitowało w większe emocje. Wszystko za sprawą warunków atmosferycznych, które nie rozpieszczały zawodników biegających po boisku. Mimo to pierwsze punkty zdobyła drużyna ze stolicy Wielkopolski, po imponującym biegu przez niemal całe boisko Krzysztofa Spychały. Jeszcze przed przerwą przeciwnicy zdołali wyrównać, tym samym zachowując jeszcze szanse na zwycięstwo. Tych złudzeń pozbawił ich, w trzeciej odsłonie meczu, Krzysztof Klemenski, po krótkim, lecz efektywnym biegu.

– Drugi mecz był dla nas znacznie trudniejszy. We znaki dawał się niesamowity upał i zmęczenie, a także przeciwnicy którzy byli bardzo dobrze przygotowani na to starcie. Jednak nie przeszkodziło nam to w wygranej – tłumaczy Gajewski.

Dzięki dwóm zwycięstwom Patrioci zapewnili sobie wygraną w Grupie Centralnej rozgrywek PLFA J-8. Warto również dodać, iż nagrodę za najbardziej wartościowego zawodnika turnieju (MVP) otrzymał Piotr Domański, ofensywny i defensywny liniowy Patriotów Poznań.

Na boisku czułem się jak w piekle. Temperatura dawała nieźle „w kość”, ale dałem z siebie sto procent, co jak widać, opłaciło się. Takie wyróżnienie bardzo cieszy, szczególnie, że ofensywni liniowi pomimo ciężkiej pracy są często pomijani. – opowiada najlepszy zawodnik turnieju.

Z bilansem czterech wygranych i 38 punktów straconych, poznański zespół zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej (tuż za drugimi Gryfitami Szczecin i prowadzącymi Panthers Wrocław).

Ranking PLFA J-8 po turniejach eliminacyjnych

Miejsca 1-8 premiowane awansem do Turnieju Finałowego:
1. Panthers Wrocław 4-0-0, 6 pkt. straconych, #1 w Grupie Południowo-Zachodniej
2. Gryfici Szczecin 4-0-0, 20 pkt. straconych, #1 w Grupie Północno-Zachodniej
3. Patrioci Poznań 4-0-0, 38 pkt. straconych, #1 w Grupie Centralnej
4. Kraków Kings 4-0-0, 42 pkt. stracone, #1 w Grupie Południowo-Wschodniej
5. Warsaw Eagles 3-1-0, 37 pkt. straconych, #1 w Grupie Północno-Wschodniej
6. Stal Gorzów Wlkp. 2-2-0, 32 pkt. stracone, #2 w Grupie Północno-Zachodniej
7. Bielawa Owls 2-2-0, 48 pkt. straconych, #2 w Grupie Południowo-Zachodniej
8. Angels Toruń 2-2-0, 50 pkt. straconych, #2 w Grupie Centralne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments