fot. Patrioci Poznań
fot. Patrioci Poznań
fot. Patrioci Poznań

Juniorzy Patriotów Poznań wygrali w sobotę w Szczecinie drugi turniej grupy D i zapewnili sobie awans do finałów Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Osiem najlepszych drużyn w kraju w dniach 11-12 października zmierzy się we Wrocławiu.

Organizowany przez klub Gryfici Szczecin turniej juniorski, był drugim, jaki rozegrała w tym roku grupa D. Patrioci przystępowali do niego z jednym zwycięstwem i jedną porażką na koncie. O pewny awans do kolejnej fazy rozgrywek PLFA J z pierwszego miejsca rywalizowali także Stal Grizzlies Gorzów.

I to właśnie z drużyną z lubuskiego spotkali się w pierwszym meczu poznaniacy. Patrioci po punktach zdobytych przez Sebastiana Rauhuta, Witolda Gajewskiego oraz Krystiana Marka wygrali z Grizzlies 20:14. Drugie spotkanie z Gryfitami Szczecin przebiegało już totalnie pod dyktando poznańskiej drużyny. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski rozbili gospodarzy 30:0, a punkty zdobyli: Krystian Marek, Witold Gajewski, Sebastian Rauhut, Joachim Krüger i Dawid Dymek.

– Plan minimum został wykonany. W pierwszym spotkaniu nie ustrzegliśmy się błędów, które spowodowały, że musieliśmy walczyć o wynik do końca, zamiast go kontrolować. Na szczęście końcówka przebiegła po naszej myśli. – mówi Karol Siliwoniuk, prezes poznańskiej drużyny.

– Mecz z Gryfitami kontrolowaliśmy już od początku do końca. Jednak przed nami jeszcze dużo pracy i mało czasu na doprecyzowanie zagrywek. Mamy zdolną grupę zawodników i wierzę, że pokażą się w finałach z jak najlepszej strony. Naszym celem awans do najlepszej czwórki drużyn juniorskich w Polsce – podkreśla Siliwoniuk.

Do turnieju we Wrocławiu awansowali zwycięzcy pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Na podstawie ich wyników została stworzona tabela, w której pierwszy zespół zmierzy się z ósmym itd. Patrioci Poznań trafili na Tytanów Lublin.

Zestaw par turnieju finałowego PLFA J – Wrocław (11-12 października)

Panthers Wrocław – OWLS Bielawa
Angels Toruń – Stal Grizzlies Gorzów
Warsaw Eagles – Kraków Kings
Patrioci Poznań – Tytani Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments