Rezerwy Lecha Poznań wysoko pokonały Kujawiankę Izbica Kujawska 7:1. Wynik nie dziwi zważywszy na fakt, że rywal to outsider III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Hat-trickiem popisał się Krzysztof Gładosz.

Po środowym zwycięstwie w zaległym meczu z Elaną Toruń drugi zespół Lecha chciał kontynuować dobrą passę. Zwłaszcza, że rywalem był zespół Kujawianki, który w dotychczasowych dwunastu kolejkach zdobył zaledwie jeden punkt i stracił aż czterdzieści trzy bramki.

Być może dlatego trener Ivan Djurdjević zdecydował się wystawić nieco odmłodzony skład bez kilku zawodników. Zabrakło m.in. Niklasa Zulciaka, Piotra Kurbiela czy Krystiana Sanockiego. W pierwszej jedenastce znalazło się tym razem miejsce dla piłkarza z pierwszego zespołu, Krzysztofa Kotorowskiego.

Gospodarze bardzo szybko udowodnili swoją wyższość na boisku. Po pierwszym kwadransie prowadzili już trzema golami. Strzelili je Krzysztof Gładosz, Tomasz Dejewski i Marcin Wasielewski. To jednak nie był koniec kanonady. Kolejne dwie bramki zdobył Gładosz, kompletując hat-tricka, a tuż przed przerwą trafił jeszcze Kamil Jóźwiak.

W drugiej połowie emocji i goli było już mniej. Ambitna postawa gości z Izbicy pozwoliła im zdobyć bramkę autorstwa Łukasza Galanciaka. Ostatnie słowo należało jednak do rezerw Lecha. W 90. minucie swojego pierwszego gola w barwach Kolejorza zdobył Lucas Guedes.

Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Djurdjevicia pozostać na czwartym miejscu w tabeli i odrobić straty do Jaroty Jarocin (dwa punkty) i Warty Poznań (trzy oczka).

Lech II Poznań – Kujawianka Izbica Kujawska 7:1 (6:0)

Bramki: 1:0 Gładosz (4.), 2:0 Dejewski (13. – głową), 3:0 Wasielewski (14.), 4:0 Gładosz (22.), 5:0 Gładosz (34. – karny), 6:0 Jóźwiak (43.), 6:1 Galanciak (55. – głową), 7:1 Guedes (90.),

Lech II: Krzysztof Kotorowski (46. Adrian Szady) – Mateusz Spychała, Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski – Marcin Gawron, Lucas Guedes – Marcin Wasielewski (72. Grzegorz Rogala), Patryk Janasik, Kamil Jóźwiak (46. Maciej Orłowski) – Krzysztof Gładosz

Kujawianka: Jakub Imiołek – Rafał Biernacki (36. Paweł Komorowski), Oleg Tabaka, Marek Zentkiewicz, Bartłomiej Mielczarek – Radosław Łepski, Kamil Mazurkiewicz, Kamil Kuropatwiński, Jan Kołodziejski – Łukasz Galanciak, Piotr Gląba

Żółte kartki: Kamil Szubertowski, Maciej Orłowski — Bartłomiej Mielczarek

źródło: lechpoznan.pl, kujawiankaizbica.futbolowo.pl