Marcin Kamiński / fot. Irek Pindral

Marcin Kamiński od nowego sezonu nie będzie już zawodnikiem Lecha Poznań. We wtorek 23-letni obrońca pożegnał się z pracownikami klubu i udał się na urlop. Barwy nowego zespołu będzie mógł przywdziać już od lipca.

Kamiński nie skorzystał z propozycji przedłużenia umowy z Lechem i od nowego sezonu nie zobaczymy go już w Kolejorzu. We wtorek wychowanek klubu spotkał się z prezesem Karolem Klimczakiem, który wręczył mu pożegnalny prezent.

Od dłuższego czasu negocjowaliśmy warunki nowego kontraktu z Marcinem. Nie porozumieliśmy się w sprawie jego przedłużenia. Żegnamy się w atmosferze wzajemnego szacunku i bardzo mocno ściskamy kciuki za naszego wychowanka. Życzymy mu wielu sukcesów – mówi prezes Lecha.

Marcin Kamiński w pierwszym zespole Kolejorza zadebiutował 21 listopada 2009 roku w wygranym 3:1 domowym meczu z Ruchem Chorzów. Przez 7 lat gry 208 razy wystąpił w barwach Lecha. W niedzielę Kamiński rozegrał swoje ostatnie jak dotąd spotkanie w klubie z Poznania.

– Cieszę się, że przez jedenaście lat byłem piłkarzem tego klubu. Gra dla Lecha była dla mnie bardzo ważna. Przyszedł czas na kontynuowanie kariery w innym klubie i nowe wyzwania. Nigdy jednak nie zapomnę o Lechu i sukcesach, które świętowałem w czasie, gdy grałem w tym Kolejorzu – mówi sam piłkarz.

Mimo obowiązującego do 30 czerwca kontraktu, klub wyraził zgodę na to, by Kamiński mógł wcześniej rozpocząć przygotowania z nowym zespołem, o ile do tego czasu zdąży znaleźć sobie pracodawcę. – Mamy nadzieję, że w przyszłości wróci do Poznania i pomoże nam w wygrywaniu trofeów – kończy prezes Klimczak.

Źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments