Lasse Nielsen został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Duński obrońca we wtorek przechodził testy medyczne, które zakończyły się pomyślnie. W środę przed południem 29-letni obrońca podpisał z Kolejorzem trzyletni kontrakt.

Już wczoraj informowaliśmy, że Lech jest blisko pozyskania nowego piłkarza. Nielsen we wtorek przeszedł testy medyczne w Poznaniu i nic nie stało na przeszkodzie, by podpisał kontrakt z Lechem. Stało się to w środowe przedpołudnie, a Duńczyk związał się z klubem trzyletnią umową.

– Spędziłem w Poznaniu trzy fantastyczne dni. Ludzie w klubie są dla mnie bardzo mili. Jestem dumny, że tutaj jestem. Stoję teraz na stadionie i patrzę na swoją przyszłość z wielką przyjemnością. Czeka mnie kolejny krok w karierze i muszę się do niego dobrze przygotować. Nie mogę się doczekać spotkania z kibicami – powiedział Nielsen po podpisaniu kontraktu.

29-latek poprzednio występował w duńskim klubie Odense BK. Kolejorz nie musi płacić za Nielsena, ponieważ jego umowa wygasa 30 czerwca bieżącego roku. Obrońca otrzymał od swojego, jeszcze, obecnego pracodawcy zgodę na rozpoczęcie treningów z nową drużyną już od początku przygotowań. Z nowymi kolegami Duńczyk spotka się więc 13 czerwca. Nielsen będzie występować z numerem 3.

Ze sprowadzenia piłkarza radości nie kryje prezes Karol Klimczak: – To zawodnik, który dobrze gra w destrukcji i ma wysoki poziom przywództwa. W odpowiedniej konfiguracji środkowych obrońców może być silnym punktem zespołu. Nie panikuje pod presją. Nie boi się kontaktu z rywalem, jest też agresywny w grze jeden na jeden. Bardzo dobrze gra głową, odważnie atakując piłkę w każdym kontakcie. Jego zaangażowanie i koncentracja w działaniach defensywnych stoi na bardzo wysokim poziomie. Potrafi asekurować partnerów z linii pomocy a także z linii obrony.

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments