fot. Polska Federacja Lacrosse

Lacrosse zdobywa coraz większą popularność i rozpoznawalność w naszym kraju. Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie historyczny Weekend Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Rozpoczęcie wielkiego finału zaplanowano na 22 maja na godzinę 12:00. Całe wydarzenie będzie miało miejsce na obiekcie poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Królowej Jadwigi 27/39. Wstęp na imprezę jest oczywiście darmowy, każdy może przyjść i kibicować mistrzyniom.

Na początek kibice będą mieli okazję przyglądać się rywalizacji drużyn w walce o trzecie miejsce. Do spotkania przystąpią Korsarki Trójmiasto oraz Kraków Queens. Po wyłonieniu trzeciego zespołu w sezonie odbędzie się przerwa, w trakcie której zorganizowanych zostanie wiele ciekawych atrakcji. Widzowie będą mieli okazję zjedzenia różnorodnych posiłków serwowanych przez cenione w ostatnim czasie food tracki.

Dla dzieci, a także dorosłych przygotowane zostały liczne konkursy oraz zabawy, nie tylko sportowe. Nie zabraknie również okazji do sprawdzenia swoich swoich sił w elementach lacrosse. W przerwie będzie miał miejsce występ szkoły tańca Czeba Się Wyluzować. Szkoła specjalizuje się przede wszystkim w tańcach nowoczesnych, szczególnie hip-hop.

Najważniejsze spotkanie obecnego sezonu zaplanowane jest natomiast na godzinę 14:30. W finale przeciwko sobie zagrają zespoły Korsarek Wrocław, a także Poznań Hussars Ladies. Zespół  z Wrocławia zajął w sezonie zasadniczym pierwsze miejsce, wyprzedzając ze sporą przewagą rywalki. Poznanianki w tabeli uplasowały się na drugim miejscu, a ich dużym atutem będzie miejsce finału rozgrywanego w rodzinnym mieście.

Bardzo ciekawie zapowiada się także rywalizacja z innymi poznańskimi klubami przedstawicielek lacrosse. Reprezentantki Poznań Hussars Ladies jako przedstawicielki całego środowiska zachęciły do wspólnej zabawy kilka klubów wyzywając je na pojedynek i wspólną grę w lacrosse!

Przed finałem wypowiedzi udzielił Marcin Basiński, wiceprezesa ds. promocji i rozwoju w Polskiej Federacji Lacrosse:

– Weekend Mistrzyń to obok Weekendu Mistrzów najważniejsza impreza sezonu. Polska Federacja Lacrosse wraz ze współorganizatorem tegorocznego finału – drużyną Poznań Hussars Ladies, a także przy udziale pozostałych klubów gorąco zachęca do udziału w tym wydarzeniu. Czynimy to oddając głos samym zawodniczkom. Nagrane przez uczestniczki finału krótkie wideo zaproszenia najlepiej oddają ducha tego sportu i całej jego społeczności. Chcąc jeszcze lepiej się zaprezentować i dotrzeć do szerszego grona osób podjęliśmy współpracę z poznańską agencją Sport Success, która wspiera nas we wszelkich działaniach promocyjnych.

– Poza spotkaniami finałowymi na kibiców czekać będą liczne konkursy i zabawy. Spróbować będzie można nie tylko żeńskiej odmiany naszego sportu, ale również męskiej, w gronie zawodników Poznań Hussars. W przerwach pomiędzy spotkaniami wystąpią też przedstawiciele poznańskiej szkoły tańca Czeba się Wyluzować. I do tego wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy – wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia razem z nami, kibicowania najlepszym w Polsce zawodniczkom, a następnie świętowania razem z nimi.
Lacrosse to nie tylko świeża i widowiskowa alternatywa dla bardziej popularnych dyscyplin, to także niesamowici ludzie, którzy go uprawiają. Przyjdź i poznaj ich osobiście, a ciężko będzie Ci się z nimi rozstać – zapewnia Basiński.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyjścia na imprezę, a także #kibicowaniamistrzyniom

Nazwa wydarzenia: Weekend Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet

Data: 22.05.2016 (niedziela)

Miejsce: Boisko Akademii Wychowania Fizycznego ul. Królowej Jadwigi 27/39

Atrakcje towarzyszące: stosika gastronomiczne, pokazy grupy tanecznej Czeba Się Wyluzować, liczne konkursy i zabawy dla dzieci i publiczności

Harmonogram:
12:00, mecz o 3. miejsce, Korsarki Trójmiasto – Kraków Queens
14:30, mecz o 1. miejsce, Kosynierki Wrocław – Poznań Hussars Ladies

źródło: informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments