Malwina Kopron z nowym rekordem życiowym i minimum na igrzyska olimpijskie

0

Malwina Kopron wynikiem 72,74 m poprawiła swój rekord życiowy w rzucie młotem. Zawodniczka AZS Poznań na IV Mityngu „Wschodzący Białystok” poprawiła również rekord Polski do lat 23 oraz wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie.

Przed tymi zawodami Kopron w tym roku w czterech startach tylko raz przekroczyła 70 m. Cały czas brakowało idealnego rzutu. Jednak w środę w Białymstoku wszystko poszło świetnie.

Kopron na Podlasiu oddała pięć mierzonych rzutów. W pierwszej kolejce uzyskała 69,52 m, później była próba nieudana, a następnie reprezentantka AZS Poznań rzuciła młotem 70,84 m. Po piątej serii nastąpiła wielka radość. Kopron wynikiem 72,74 m o prawie półtora metra poprawiła swój rekord życiowy z zeszłego roku.

21-letnia zawodniczka ustanowiła także nowy rekord Polski do lat 23, który od 2002 roku należał do Kamili Skolimowskiej. Jednak co najważniejsze podopieczna trenera Czesława Cybulskiego uzyskała również minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, które wynosi 71 m. Kopron musi ten wskaznić potwierdzić drugi raz.

W Białymstoku startowała również Joanna Fiodorow. Druga z zawodniczek AZS Poznań wygrała konkurs rzutu młotem z wynikiem 72,98 m. To jej najlepszy rezultat od niemal dwóch lat, kiedy to w Zurychu uzyskała 73,67 m. Fiodorow już wcześniej dwukrotnie wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Brazylii.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments