Rezerwy Lecha Poznań w przełożonym z soboty meczu 29. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej wygrały na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Marcin Wasielewski. Dzięki wiktorii drugi zespół Kolejorza zachował nadzieje na awans do baraży.

Pierwotnie mecz miał się odbyć, wraz ze wszystkimi innymi spotkaniami w tej kolejce, w sobotnie popołudnie. Jednak autokar z piłkarzami i sztabem szkoleniowym nie dojechał do Ostrowa ulegając w drodze awarii uniemożliwiającej dalszą podróż.

Nowy termin meczu został wyznaczony na wtorek godzinę 17. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia, by zachować jeszcze szanse na awans do baraży o drugą ligę musieli wygrać.

Początek był wyrównany, lecz z każdą upływającą minutą uwidaczniała się przewaga gości. Jednak mimo kilku dogodnych okazji nie potrafili strzelić gola. Do przerwy zatem utrzymał się bezbramkowy wynik.

W drugiej połowie młodzi lechici z jeszcze większym animuszem ruszyli do ataku. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Piotr Kurbiel, ale posłał piłkę obok słupka. Z kolei Patryk Janasik trafił w poprzeczkę.

Rezerwy dopięły jednak swego w 83. minucie. Wtedy to Marcin Wasielewski pokonał ostrowskiego bramkarza. Asystę przy golu zanotował Niklas Zulciak. Jak się okazało to trafienie było na wagę trzech punktów.

Drugi zespół Lecha na kolejkę przed końcem zajmuję trzecią pozycję w tabeli mając tyle samo punktów co Pelikan Niechanowo, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Te zespoły o dwa oczka wyprzedza Warta Poznań.

W ostatniej kolejce dojdzie więc do hitowego pojedynku w stolicy Wielkopolski. „Zieloni”  na własnym stadionie podejmą właśnie rezerwy Lecha i potrzebują jednego punktu, by zapewnić sobie pierwsze miejsce. Z kolei podopieczni trenera Djurdjevicia muszą wygrać i liczyć na to, że Pelikan nie wygra u siebie z outsiderem Kujawianką Izbica Kujawska. Niechanowianie zaś, by myśleć o awansie, potrzebują trzech punktów i wiktorii Lecha II. Zapowiada się mnóstwo emocji do samego końca.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Lech II Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Wasielewski (83.)

Lech II: Adam Makuchowski – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Patryk Janasik – Lucas Guedes, Piotr Rymar (71. Niklas Zulciak) – Marcin Wasielewski, Krzysztof Kołodziej (61. Wojciech Mielcarek), Krystian Sanocki (86. Jakub Pawlicki), Tymoteusz Puchacz (66. Tomasz Kaczmarek) – Piotr Kurbiel

źródło: lechpoznan.pl