fot. Wojciech Klepka
fot. Wojciech Klepka
fot. Wojciech Klepka

Po niespodziewanej porażce z ŁKS SMS Łódź koszykarki Poznań City Center AZS wróciły do wygrywania. Tym razem podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Rzeszowski 77:54.

Do Rzeszowa poznanianki pojechały bez kolejnej wysokiej zawodniczki. Oprócz kontuzjowanej Weroniki Telengi na mecz nie pojechała też Magdalena Koperwas, która w ostatnim tygodniu skarżyła się na ból kolan. Trenerzy wraz z lekarzem zadecydowali więc, że Magda ma odpocząć i pozostać w Poznaniu.

Bez swoich środkowych akademiczki z Poznania poradziły sobie jednak wyśmienicie! Zaczęły od wysokiego prowadzenia już w pierwszej kwarcie (24:9) i praktycznie nie oddały go do końca meczu.  W żadnej z czterech kwart poznanianki nie dały najmniejszej nadziei przeciwniczkom na wygraną, kontrolując wynik do ostatniego gwizdka.

Po raz pierwszy w tym sezonie najwięcej punktów dla zespołu Poznań City Center AZS zdobyła rozgrywająca Kinga Woźniak (19).  Zebrała 4 piłki z tablicy, miała 4 asysty i 3 przechwyty, notując 23 eval. Oprócz Kingi świetnie zagrały Żaneta Durak (17), Barbara Skowronek (16) i Magdalena Idziorek Magda zanotowała double-double (15 punktów,  10 zbiórek oraz 4 asysty i 7 przechwytów – notując 25 eval). W jednym elemencie gry rzeszowianki znacznie przewyższały poznanianki.

AZS Uniwersytet Rzeszowski odnotował 41 zbiórek na tablicy, w tym 18 na atakowanej, a poznanianki miały ich tylko 22. Wynikało to z braku rotacji centrów – na boisku przez 40 min grała Barbara Skowronek, a pod koszem po raz kolejny pomagała jej Elżbieta Giedrojć i młoda Magdalena Ratajczak. Tym bardziej poznaniankom należą się słowa uznania.

AZS Uniwersytet Rzeszowski – Poznań City Center AZS 54:77 (9:24,20:19,12:20,13:14)

Poznań: Kinga Woźniak 19, Żaneta Durak 17, Barbara Skowronek 16, Magdalena Idziorek 15, Elżbieta Giedrojć 6, Magdalena Ratajczak 4, Maria Adamczak 0.

Rzeszów: Marta Mistygacz 14, Anna Wielebnowska 11, Jagoda Oses 8, Kinga Wilk 6, Karolina Hogendorf 6, Monika Lelek 6, Agnieszka Piwowarczyk 3, Klaudia Kąsek 0.

źródło: azs.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments