W czwartek w sali konferencyjnej IBB Andersia odbyła się konferencja prasowa przed turniejem tenisowym Poznań Open, który zostanie rozegrany w dniach 9-17 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

Tegoroczny Poznań Open będzie trzynastą edycją poznańskiego challengera rozgrywaną w nowej formule. Choć trzynastka wcale nie musi oznaczać pecha, to okres w którym turniej się odbywa jest w świecie sportu bardzo gorący.

Czas tegorocznego turnieju jest trudny jeśli chodzi o mapę sportowych wydarzeń zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wszyscy żyjemy Euro 2016 i kibicujemy naszej drużynie, dlatego ciężko nam w ogóle rywalizować z tym wydarzeniem. Tegoroczny Poznań Open jest w kleszczach wielkich wydarzeń tenisowych: przesuniętego o tydzień Wimbledonu i jednocześnie pierwszej dużej imprezy na kortach twardych, jaką jest US Open na końcu sierpnia. Dodatkowo odbędzie się również olimpiada w Rio. W tym czasie miedzy Wimbledonem i olimpiadą są tylko trzy tygodnie, odbędzie się wiele tenisowych imprez , w tym trzy duże imprezy ATP, wiec w tym roku mamy dość duża konkurencję jeśli chodzi o wydarzenia tenisowe – powiedział zgromadzonym dziennikarzom i sympatykom tenisa Krzysztof Jordan, dyrektor turnieju Poznań Open.

fot. Irek Pindral
fot. Irek Pindral

Podczas konferencji pan Krzysztof Jordan opowiedział również o drabince głównej turnieju w Poznaniu, która podczas tej edycji będzie się nieco różnić od tej z poprzednich edycji.

W tym roku po raz pierwszy nie mamy zawodników z pierwszej setki, co jest spowodowane konsolidacją turniejów na świecie i w Europie. Mamy tak czy owak wielu świetnych graczy, niezależnie od miejsca które zajmują. Mamy finalistę zeszłorocznego turnieju Radu Albota, mamy Tobiasa Kamke, reprezentującego Kazachstan Aleksandra Nedovyesowa, Pedja Krstina, czyli zwycięzcę konkursu Fair Play, organizowanego wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym i wielu innych znanych w Europie zawodników – powiedział również dyrektor Jordan.

Podczas turnieju w Poznaniu nie zabraknie także polskiego akcentu. W tym roku trzech polskich zawodników, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak oraz Maciej Dembek, dostało się do głównej drabinki dzięki przyznawanym dzikim kartom. Poza tym w turnieju eliminacyjnym zawalczą czołowi polscy juniorzy Kacper Żuk i Piotr Matuszewski.

– Cieszę się że ten turniej się odbywa. Dzikie karty poszły do zawodników, którzy są zapleczem Pucharu Davisa. Zdecydowanie Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak to zawodnicy na których liczymy. Mają bronić honor polskiego tenisa. Cieszę się również, że para Żuk-Matuszewski tak dobrze radzi sobie w międzynarodowych turniejach. Wygrali turniej wysokiej rangi. Liczę, że na trawie również się powiedzie – powiedział podczas konferencji Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

fot. Irek Pindral
fot. Irek Pindral

Tytularnym partnerem challengera od pięciu lat jest miasto Poznań, dla którego przyjazd tenisistów z całego świata jest również dużą promocją, co podkreśliła podczas konferencji pani Ewa Bąk, dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Poznania.

Myślę, że ta impreza, która jest od wielu lat mocno wpisana w kalendarz sportowy Poznania pokazuje, że takie imprezy powinniśmy wspierać i organizować. W tym roku pula nagród jest większa, ponieważ szyld Poznań Open to także duża promocja dla miasta. Myślę, że atrakcją, która czeka wszystkich koneserów tenisa i nie tylko będą mecze organizowane przy oświetleniu w sesji nocnej, a do tego piękna infrastruktura parku na Golęcinie. Życzę prezesowi, aby ta trzynastka okazała się szczęśliwa.

Na konferencji obecni byli także Mariusz Kubiak z Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego oraz Ewelina Sterczewska, manager klubu Park Tenisowy Olimpia. Turniej Poznań Open 2016 potrwa od 9 do 17 lipca.

Poznań Open 2016 (2)

Rozstawieni zawodnicy: 

 1. Radu Albot (111 ATP)
 2. Tobias Kamke (133 ATP)
 3. Aleksandr Nedovyesov (178 ATP)
 4. Pedja Krstin (184 ATP)
 5. Pere Riba (198 ATP)
 6. Jordi Samper-Montana (208 ATP)
 7. Kimmer Coppejans (212 ATP)
 8. Antal Van Der Duim (225 ATP)

Dzikie karty: 

 1. Kamil Majchrzak (309 ATP)
 2. Hubert Hurkacz (489 ATP)
 3. Michał Dembek (1161 ATP)
 4. Cornea Vlad Victor (1378 ATP)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments