Futsalistki Kotwicy Kórnik cały czas są niepokonane w Ekstralidze. W trzeciej kolejce podopieczne trenerki Violetty Biegańskiej pokonały na wyjeździe AZS AWF Warszawa 4:2 i awansowały na pierwsze miejsce w grupie I.

Bramki dla Kotwicy zdobyły Klaudia Jędraszyk w 1. i 39. minucie oraz Hanna Cerajewska w 4. i 14. minucie .

– Mecz z AZS AWF Warszawa to dla nas bardzo dobra lekcja gry w obronie. Drużyna AWF, znana z kombinacyjnej gry w ofensywie, na pewno indywidualnie pokazała bardzo dużo – my natomiast stworzyłyśmy kolektyw – opisuje mecz Biegańska.

– Dominacja gospodarzy w ataku była widoczna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Grając jednak w Medanie Gniezno nie raz przegrywałyśmy mecz mając wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Futsal wymaga cierpliwości i konsekwencji, a każda sekunda może odmienić losy spotkania. O wyniku tak naprawdę zadecydowały detale, które przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. My jeszcze nie pokazałyśmy wszystkiego, a AWF Warszawa na pewno też wyciągnie z tego meczu wnioski. Cieszy fakt, że w lidze nie ma pewniaków, a każda z drużyn ma inny pomysł na grę. AWF życzę powodzenia, a my nie osiadamy na laurach, bo sporo wyzwań jeszcze przed nami – podkreśla trenerka Biegańska cytowana przez kotwicakornik.pl

– Mimo, że przeciwnik był dla nas wymagający, starałyśmy się wybrnąć z zadania jakie postawiła przed nami trenerka. Cierpliwa gra w obronie zaowocowała kilkoma akcjami, z których udało nam się zdobyć bramki. Dziewczyny z AWF miały spory orzech do zgryzienia, próbując przebić się przez nasza defensywę. Warszawiankom, mimo zdecydowanej przewagi oddanych strzałów, szczęście nie sprzyjało. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Oli Blige, której interwencje niejednokrotnie nas ratowały – tak mecz oceniła kapitan Kotwicy Klaudia Jędraszyk.

AZS AWF Warszawa – Kotwica Kórnik 2:4

Bramki: Klaudia Jędraszyk (1., 39.), Hanna Cerajewska (4., 14.).

Kotwica: Aleksandra Blige, Justyna Dziabaszewska, Aleksandra Chojnacka, Monika Nowak, Agnieszka Boćkowska, Martyna Boguszyńska, Hanna Cerajewska, Katarzyna Sikora, Klaudia Jędraszyk.

Trenerka: Violetta Biegańska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments