Katarzyna Kędziora - © Marie-Lan Nguyen / Wikimedia Commons / CC-BY 3.0

Katarzyna Kędziora (AZS Poznań) zajęła 8. miejsce na Pucharze Świata w Foshan. Natomiast w rywalizacji drużynowej szablistek Polska zdobyła w Chinach brązowe medale.

Kędziora bardzo dobrze spisała się w fazie grupowej, w której wygrała pięć z sześciu walk. Następnie w turnieju głównym pokonała kolejno: Węgierkę Norę Garam 15:12, Chinkę Haiyun Yin 15:12, a w 1/8 finału Włoszkę Rossellę Gregorio 15:13.

25-letnia szablistka ze stolicy Wielkopolski w ćwierćfinale zmierzyła się z utytułowaną Olgą Kharlan. Ukrainka wygrała zdecydowanie 15:8. Była mistrzyni olimpijska była w sobotę niepokonana i to ona wygrała turniej. Na 75. miejscu sklasyfikowana została druga z zawodniczek AZS Poznań – Bogna Jóźwiak.

Kędziora w Foshan wystartowała także w rywalizacji drużynowej. Oprócz niej w składzie reprezentacji Polski walczyły również: Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), Marta Puda (TMS Sosnowiec) i Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa).

Polki wygrały z Węgierkami 45:40, a następnie pokonały Ukrainki 45:43. W półfinale biało-czerwone przegrały z Francuzkami 36:45. W meczu o trzecie miejsce nasze szablistki były lepsze od reprezentacji USA 45:42.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments