Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

Podopieczni trenera Jakuba Ostrowskiego radzą sobie coraz lepiej. W 27. kolejce ligi wygrali na Stadionie Miejskim w Ostrowie z tamtejszą Ostrovią 4:0. To druga z rzędu wygrana Unii.

Od samego początku dwóch zespołów ze strefy spadkowej goście byli lepsi. Przewaga SKS zaowocowała już w 11. minucie, kiedy to Marek Gołembowski strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Ta bramka zdemotywowała obie strony: Unię – do podwyższenia wyniku, a Ostrovię – do jego odrabiania.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy swoją okazję mieli gospodarze. Daniel Kaczmarek próbował pokonać Spychalskiego, ten jednak nie dał się zaskoczyć. Zamiast kolejnych ataków drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego goście dołożyli drugą bramkę, a dokładniej uczynił to Krzysztof Stępiński. Następne dwa trafienia dołożył Paweł Noga, w 70. i 75. minucie. Wynik odzwierciedla przebieg spotkania, w którym wyraźnie przeważali piłkarze Jakuba Ostrowskiego.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski- Unia Swarzędz 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Gołembowski (11.), 0:2 Stępiński (50.), 0:3 Noga (70.), 0:4 Noga (75.)

Ostrovia 1909: Mateusz Wronecki – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Damian Błaszczyk (75. Patryk Adamski), Konrad Rusek, Marek Szymanowski, Karol Krystek, Kamil Kucharski (79. Patryk Perz), Daniel Kaczmarek, Michał Giecz (70. Jakub Jóźwiak), Tomasz Kempiński.

Unia Swarzędz: Łukasz Spychalski – Wojciech Antczak, Adam Gajda, Marek Gołembowski, Marcin Jędrzejczak, Paweł Koralewski, Mateusz Molewski, Paweł Noga, Mikołaj Nowak, Krzysztof Stępiński, Mateusz Świergiel.