Poznań Hussars Ladies wracają do gry i z racji zdobytego Mistrzostwa Polski sezon rozpoczynamy od Mistrzostw Europy w Belgii. 

Wakacje – dla większości czas wypoczynku i regeneracji dobiegł już właściwie końca. Mistrzynie Polski z drużyny Poznań Hussars Ladies nie próżnowały przez ten czas i zaraz po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w czerwcu, kontynuowały ciężką pracę na treningach.

Głównym celem i motywacją jest aktualnie udział w międzynarodowym turnieju lacrosse – Ken Galluccio Cup, który już w najbliższy weekend zostanie rozegrany w belgijskiej Gandawie. Ten coroczny turniej to swoista Liga Mistrzów w wydaniu lacrossowym, więc udział w takim wydarzeniu jest ogromnym zaszczytem dla Poznań Hussars Ladies. Na boiskach będą mierzyć się najlepsze zespoły lig europejskich. Polskę będą reprezentować właśnie poznanianki wspomagane gościnnie przez kilka zawodniczek z Wrocławia oraz Trójmiasta. Głównym celem naszej drużyny będzie z pewnością zdobywanie doświadczenia, ale nie ukrywamy, że wola walki Ladies każe wierzyć w pierwsze, choćby małe międzynarodowe sukcesy. Na jaką skalę, to okaże się już wkrótce. Dobrym prognostykiem jest to, że zawodniczki są mocno zmotywowane, więc z pewnością będą walczyć do ostatniego gwizdka.

W pierwszej fazie rozgrywek w ramach grupy A Poznań Hussars Ladies zmierzą się w najbliższą sobotę (16.09.br) z angielską drużyną Centaurs Lacrosse Club z Wielkiej Brytanii oraz HiOA Lacrosse z Norwegii.

Oczywiście doping, wsparcie i trzymanie kciuków jak najbardziej wskazane. Bądźcie z nami mentalnie w Gandawie! Wszystkich rodaków mieszkających w Belgii zapraszamy do kibicowania na miejscu. Wasza obecność będzie nieoceniona. Wstęp bezpłatny. Pierwszy gwizdek już o 9:00 w sobotni poranek. Zachęcamy również do śledzenia postów na facebookowym profilu Poznań Hussars Ladies gdzie na bieżąco będziemy informować o poczynaniach naszych zawodniczek.

Skład Poznań Hussars Ladies na Ken Galluccio Cup:
3 Narczewska Olga
4 Grala Maria
5 Dudzik Krystyna
8 Skwarska Klaudia
9 Olejnicka Zuzanna
10 Foryta Katarzyna (Kosynierki Wrocław)
13 Kosmala Agnieszka
14 Zielewicz Marianna
15 Pokrzywka Agnieszka (Kosynierki Wrocław)
16 Wawrzynów Joanna (Kosynierki Wrocław)
21 Walas Anna
23 Kaiser Katarzyna
26 Nagórna Agnieszka (Korsarki Trójmiasto)
27 Neuman Marta (goalkeeper)
34 Żbikowska Aleksandra (C)

Informacja prasowa Poznań Hussars Ladies/Anna Walas/ Zdjęcia Marek Stora.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments