JTC MUKS Poznań - Widzew Łódź / fot. Irek Pindral

Koszykarki JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań przegrały dwunasty mecz w tym sezonie. W sobotę uległy na wyjeździe KSSSE AZS PWSZ Gorzów 47:58.

Pierwsza połowa układała się po myśli poznanianek. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski grały skutecznie i wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Po dwudziestu minutach gry było 35:27 dla MUKS. Niestety po przerwie podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza oddały inicjatywę na parkiecie gorzowiankom.

Jeszcze na początku czwartej kwarty był remis po 42, ale ostatnia część spotkania należała już w pełni do zawodniczek AZS PWSZ. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusz Maciejewskiego wygrała pewnie czwartą kwartę 16:5. Poznanianki miały ogromne kłopoty w strefie podkoszowej. MUKS był w gorszy w zbiórkach 31:51. Pod tablicami rządziły Kelley Cain i Magdalena Szajtauer, która zaliczyły odpowiednio 16 i 17 zbiórek.

– Graliśmy bardzo dobrze dwie kwarty, a trzecią przyzwoicie. Dopóki były siły wpadały nam piłki do kosza z przygotowanych pozycji. W czwartej kwarcie mieliśmy dużo otwartych pozycji, ale nam tym polega basket, że piłka musi wpaść do kosza, a nie obok, i tego nam zabrakło – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Krzysztof Koziorowicz.

W jego drużynie na wyróżnienie zasługują Renee Taylor oraz Agnieszka Skobel. Amerykanka zdobył 17 punktów, natomiast Polka zapisała na swoim koncie 16 punktów oraz 7 zbiórek. Kompletnie zawiodła Agnieszka Kaczmarczyk. Wychowanka gorzowskiego AZS PWSZ nie trafiła ani jednego z ośmiu rzutów z gry. Bez kolejnej środkowej poznaniankom będzie niezwykle ciężko o zwycięstwa. Niestety sama Kaczmarczyk nie jest w stanie walczyć z Amerykankami z innych drużyn.

– Mimo wszystko naprawdę jestem pełen uznania dla dziewczyn, bo grały co najmniej poprawnie oraz tradycyjnie były bardzo zaangażowane – dodał trener Koziorowicz.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 58:47 (16:17, 13:18, 13:7, 16:5)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Gorzów: Angel Goodrich 19, Kelley Cain 12, Cassandra Brown 10, Magdalena Szajtauer 6, Monika Naczk 4, Beata Jaworska 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Natalia Sobek 2

Poznań: Renee Taylor 17, Agnieszka Skobel 16, Barbara Skowronek 8, Aleksandra Dziwińska 3, Żaneta Durak 2, Agnieszka Kaczmarczyk 1, Sylwia Siemienas 0, Zuzanna Puc 0, Julia Drop 0, Magdalena Idziorek 0.