Tym razem to JTC MUKS był minimalnie lepszy – fot. Wojciech Klepka

Poznań City Center AZS prowadził niemal przez całe spotkanie, ale ostatecznie to zawodniczki JTC MUKS Poznań wygrały derby stolicy Wielkopolski 49:45. Akademiczki pogrążyły byłe zawodniczki tego klubu Magdalena Idziorek i Barbara Skowronek.

Koszykarki Poznań City Center AZS świetnie rozpoczęły mecz. Z łatwością zdobywały kolejne punkty oraz grały dobrze w obronie. Dzięki temu  już po pięciu minutach spotkania prowadziły dziesięcioma punktami (15:5).Natomiast JTC MUKS miał ogromne problemy z trafianiem do kosza i po pierwszej kwarcie przegrywał 12:22.

W drugiej części meczu AZS cały czas powiększał przewagę. Po trójce Kingi Woźniak było już 32:16 dla podopiecznych trenera Ryszarda Barańskiego. Jednak Akademiczki dopadł pierwszy kryzys i już do końca drugiej kwarty, czyli przez ponad 3 minuty, nie zdobyły one żadnych punktów. Niemoc rywalek minimalnie wykorzystał JTC MUKS, który zmniejszył straty do 22:32. Trzecia część meczu ponownie zakończyła się remisem. Obie drużyny miały mnóstwo okazji na wypracowanie sobie bezpiecznej przewagi, ale tego dnia skuteczność rzutów zaprezentowały na tragicznym poziomie.

AZS w czwartej kwarcie w ogóle przestał trafiać do kosza. Jedyne punkty dla Akademiczek zdobyła z rzutów wolnych Karolina Budeń na 1,5 minuty przed końcem spotkania. W tym momencie Akademiczki miały jeszcze szansę na zwycięstwo, bo przegrywały zaledwie 45:48. Jednak kolejne trzy rzuty Kingi Woźniak zza linii 6,75 m nie wpadły do kosza.

Po drugiej stronie boiska szalała natomiast Magdalena Idziorek. Była zawodniczka Poznań City Center AZS w ostatnich dziesięciu minutach meczu zdobyła 9 punktów. Ostatecznie JTC MUKS dzięki wygranej w czwartej kwarcie 16:2, zwyciężył całe spotkanie 49:45.

– Gramy dosyć wąskim składem i dziewczyny nie zdążyły się zregenerować od sobotniego, ciężkiego spotkania z Aleksandrowem Łódzkim. Zresztą w kilku ostatnich meczach dziewczyny wyrywały zwycięstwa w końcowych sekundach, a dziś szczęście nas opuściło i się nie udało – podkreśla Ryszard Barański, trener Poznań City Center.

JTC MUKS Poznań – Poznań City Center AZS 49:45 (12:22, 10:10, 11:11, 16:2)

AZS: Kinga Woźniak 14, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 9, Daria Marciniak 7, Karolina Budeń 5.