Koszykarki JTC MUKS Poznań wygrały dziesiąty mecz z rzędu. W sobotę pokonały u siebie SMS PZKosz Łomianki 59:43 i na kolejkę przed końcem drugiego etapu I ligi zapewniły sobie minimum 3. miejsce przed ostateczną rozgrywką o awans do Tauron Basket Ligi Kobiet.

Przyjezdne tylko na początku spotkania były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z poznaniankami. Po pierwszej kwarcie uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach prowadziły 14:13, ale w drugiej części meczu zdobyły zaledwie sześć punktów.

Bardzo zdenerwowało to trenera Romana Skrzecza, który wykrzykiwał swoim zawodniczkom wszystkie nieudane zagrania. Nieeleganckie zachowanie sztabu szkoleniowego przyniosło odmienny skutek od zamierzonego. Młode koszykarki grały bardzo nerwowo i popełniały sporo błędów.

Natomiast JTC MUKS z każdą minutą zdobywał coraz większą przewagę na boisku. Poznanianki na początku drugiej połowy wypracowały sobie dziesięć punktów przewagi (30:20). Jednak losy spotkania rozstrzygnęły się na 4 minuty przed końcem, kiedy to podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej prowadziły 48:41. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski bardzo dobrze wykorzystały kolejne straty rywalek i po chwili było już 57:41 dla nich.

JTC MUKS Poznań – SMS PZKosz Łomianki 59:43 (13:14, 15:6, 18:13, 13:10)

Poznań: Aleksandra Dziwińska 13, Anita Szemraj 11, Barbara Skowronek 10, Zuzanna Puc 10, Julia Drop 6, Julia Tyszkiewicz 5, Patrycja Klatt 2, Ramona Casimiro 2, Karolina Olszewska 0, Anita Plucińska 0, Sylwia Siemienas 0, Alicja Szloser 0.

Łomianki: Karolina Poboży 16, Amalia Rembiszewska 8, Jowita Ossowska 6, Aleksandra Mysińska 5, Zuzanna Sklepowicz 2, Anna Makurat 2, Klaudia Budkiewicz 2, Sylwia Bujniak 1, Aleksandra Parzeńska 1, Natalia Gwarda 0.