inea-azsINEA AZS Poznań przegrała pierwszy meczu w grupie C, w której zespoły walczą o awans do Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Akademiczki uległy MKK Siedlce 60:62.

Po pierwszej fazie sezonu cztery najlepsze zespoły z czterech grup I ligi zostały przydzielone do grupy C, z której do PLKK awansują dwie pierwsze drużyny. Porażka w Siedlcach mocno skomplikowała sytuację poznaniakom. Akademiczki po sobotniej przegranej zajmują dopiero szóste miejsce na osiem drużyn.

INEA AZS rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 7:2. Później jednak z każdą minutą drużyna gospodarzy miała coraz większą przewagę. Na początku trzeciej kwarty siedleczanki wygrywały już 47:34.Poznanianki odrobiły jednak wszystkie straty i na 3 minuty przed końcem spotkania po celnym rzucie za trzy punkty Julii Adamowicz przegrywały zaledwie 58:60.

Niestety podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego fatalnie rozegrały końcówkę. Najpierw dwa rzuty wolne trafiła Katarzyna Furdak. Następnie Weronika Telenga i Magdalena Koperwas wykorzystały po jednym wolnym i było 62:60 dla MKK na dwie minuty do końca meczu. Co z tego, skoro w trzech kolejnych akcja Koperwas, Durak i Adamowicz zanotowały straty.

MKK Siedlce – INEA AZS Poznań 62:60 (21:16, 20:16, 12:15, 9:13)

MKK: Katarzyna Furdak 19 (1×3), Małgorzata Jurkowska 14, Weronika Toporowska 9 (1×3), Małgorzata Myćka 5, Grażyna Witkoś 4, Karolina Stanek 4, Ewelina Skardzińska 4, Lucyna Kotonowicz 3.

INEA AZS: Żaneta Durak 14 (1×3), Daria Marciniak 14, Kinga Woźniak 9, Weronika Telenga 8, Magdalena Koperwas 5, Barbara Skowronek 4, Julia Adamowicz 4 (1×3), Magdalena Idziorek 2.