AZS-Politechnika - Grunwald - fot. Irek Pindral

Grunwald okazał się lepszy od AZS Politechniki w derbach Poznania w hokeju na trawie i wygrał 8:4. Wojskowi po trzech kolejkach z kompletem punktów są na pierwszym miejscu w lidze.

Grunwald już po pięciu minutach prowadził po dwóch golach Karola Majchrzaka. Później dwukrotnie trafiał po krótkich rogach, by w 26. minucie objąć już prowadzenie 5:0. Dopiero wtedy przebudzili się laskarze Politechniki. W odstępie siedmiu minut strzelili trzy gole i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 5:3 dla Grunwaldu.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli mistrzowie Polski, którzy po dwóch golach Waldemara Rataja odskoczyli Politechnice. W ostatnich dziesięciu minutach oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce i ostatecznie triumfował Grunwald, wygrywając 8:4.

AZS Politechnika Poznań – Grunwald Poznań 4:8 (3:5)

Bramki: 0:1 Majchrzak (2.), 0:2 Majchrzak (5.), 0:3 Bratkowski (10. – krótki róg), 0:4 Kozłowski (23. – krótki róg), 0:5 Marcinkowski (26.), 1:5 Szotek (28.), 2:5 Stotko (32. – karny), 3:5 Stotko (35. – krótki róg), 3:6 Rataj (42.), 3:7 Rataj (45.), 4:7 Trojanek (62.), 4:8 Dutkiewicz (69. – krótki róg)