Unia Swarzędz - Lech Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań wygrały z Unią Swarzędz 3:0 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia zwycięstwo zapewnili sobie skutecznym finiszem niemal w ostatnim kwadransie meczu, w którym zdobyli trzy bramki.

Po zeszłotygodniowym bezbramkowym remisie w Kleczewie z Sokołem drugi zespół Lecha chciał wrócić na ścieżkę zwycięstw. Rywalem była drużyna Unii Swarzędz, która po udanym początku sezonu i dwóch wygranych, w kolejnych czterech meczach zdobyła zaledwie punkt.

Trener Djurdjević tym razem mógł skorzystać tylko z dwóch bardziej doświadczonych piłkarzy z pierwszej drużyny. Maciej Gostomski po raz kolejny zagrał w bramce, w ataku z kolei David Holman, który zastąpił Piotra Kurbiela. Napastnik rezerw pojechał z pierwszym zespołem na mecz Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

Już w 2. minucie lechici powinni objąć prowadzenie, ale po dobrym zagraniu w „uliczkę” Kamila Jóźwiaka Holman nie zdołał pokonać Patryka Guzikowskiego, który fantastyczną paradą zatrzymał jego strzał. Poznaniacy dalej atakowali, ale brakowało wykończenia. Jóźwiak po indywidualnej akcji źle uderzył, a Holman został powstrzymany przez obrońców i bramkarza Unii. Goście odpowiedzieli po półgodzinie gry. Po szybkiej kontrze groźnie strzelał Mateusz Świergiel, ale Gostomski zdołał wybić to uderzenie na rzut rożny.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście ze Swarzędzia. Dwie okazje miał Przemysław Kędziora, ale najpierw został zatrzymany na linii pola karnego przez Gostomskiego, który odważnie wyszedł z bramki, a po chwili piłkarz Unii niecelnie strzelił obok słupka.

Lechici przebudzili się po siedemdziesięciu minutach. Najpierw dośrodkowanie Jóźwiaka strzałem głową na bramkę zamienił Holman. Węgier po chwili wpisał się na listę strzelców po raz drugi, a asystę zaliczył Krystian Sanocki. Poznaniacy dobili rywala w doliczonym czasie gry. Wymiana podań między Krzysztofem Gładoszem i Sanockim zakończył celnym strzałem do siatki ten drugi.

Drugi zespół Lecha, wobec porażki Sokoła, przesunął się na trzecią pozycję w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W następnej kolejce podopieczni trenera Djurdjevicia zmierzą się na wyjeździe z Calisią Kalisz.

Lech II Poznań – Unia Swarzędz 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Holman (73.), 2:0 Holman (76.), 3:0 Sanocki (90+2.)

Lech II: Maciej Gostomski – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Antonijs Cernomordijs, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron (58. Krystian Sanocki), Patryk Janasik – Kamil Jóźwiak (80. Damian Roszczyk), Niklas Zulciak, Marcin Wasielewski (46. Krzysztof Gładosz) – David Holman

Unia: Patryk Guzikowski – Paweł Noga, Mykyta Ploskonos, Maciej Skrzypczak, Tomasz Węcławek (84. Adam Durowicz) – Filip Soboń (81. Mikołaj Nowak), Wojciech Antczak, Adam Gajda – Mateusz Świergiel (68. Marcin Jędrzejczak), Mateusz Molewski, Przemysław Kędziora (79. Krystian Skórczyński).