Żaneta Glanc - fot. screen z YouTube
Żaneta Glanc - fot. screen z YouTube
Żaneta Glanc – fot. screen z YouTube

Żaneta Glanc z wynikiem 57,68 metra zajęła ostatnie miejsce w konkursie rzutu dyskiem podczas zawodów Diamentowej Ligi w Glasgow. Reprezentantka AZS Poznań równie słabe wyniki uzyskiwała kilka lat temu.

Glanc zapowiadała, że w Szkocji powalczy o uzyskanie wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na start w mistrzostwach Europy w Zurych, który wynosi 61,50 m.

31-letnia dyskobolka może o takim wyniku tylko pomarzyć. W Glasgow w najlepszej próbie uzyskała zaledwie 57,68 m. Z wynikiem tym zajęła ostatnie 8. miejsce. Wygrała Amerykanka Gia Lewis-Smallwood – 67,59 m. Druga była Chorwatka Sandra Perković – 66,30 m, a trzecia Australijka Dani Samuels – 65,21 m.

– Wczoraj był mój najgorszy start od 2009 r. (o ile dobrze pamiętam) także sama jestem zszokowana, ale nie poddaję się i mam nadzieję, że będzie dobrze, bo już chyba gorzej być nie może… Dziękuję za trzymane kciuki!!! – napisała na swoim profilu na Facebooku Glanc.

Zawodniczka AZS Poznań na uzyskanie wskaźnika PZLA ma czas do 31 lipca. W tym roku jej najlepszy wynik to 60,33 m uzyskane pod koniec maja w Eugene. Żaneta Glanc tak słabo nie rzucała od 2007 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments