Karolina Szajek podczas sparingu z Elitehåndbold Aalborg / fot. Irek Pindral

Piłkarki ręczne KS AP Poznań przegrały w meczu towarzyskim z duńskim Elitehåndbold Aalborg aż 16:41. Miejscowa drużyna grała jednak w dużym osłabieniu.

Jesteśmy dopiero przed okresem przygotowawczym. Zejście z plaży i wejście na halę to jest zupełnie inna bajka. Nie miałyśmy siły i wytrwałości tak jak one – mówiła po spotkaniu Karolina Szajek, skrzydłowa AP. Poznanianki mają za sobą intensywny sezon letni w piłce ręcznej plażowej.

Mecz rzeczywiście został zorganizowany spontanicznie. Dopiero w środę było wiadomo, że się w ogóle odbędzie, bo szczypiornistki ze Skandynawii, które przyjechały do Polski na obóz przygotowawczy, nie miały sparingpartnerek. Zespół AP Poznań zgodził się na konfrontację, ale przystąpił do potyczki w mocno okrojonym składzie.

Widać było różnicę pomiędzy naszą drugą ligą, a pierwszą ligą w Danii –  kontynuowała Szajek.

Faktycznie od początku spotkania wyraźnie rysowała się różnica poziomów pomiędzy Polkami a Dunkami. Doskonale odzwierciedlał to wynik. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 5:15 dla gości, druga część 9:28, zaś trzecia 20-minutowa ustaliła rezultat na 16:41. Podczas widowiska było widać liczne błędy z obu stron. Niemniej można je usprawiedliwiać faktem, że wszystkie uczestniczki batalii nie były w normalnym rytmie meczowym.

Kibice byli w czwartkowe popołudnie świadkami nietypowego wydarzenia, bowiem przez cały mecz występowała na parkiecie trenerka AP, Amelia Chmielewska. – Większy stres, większe wymagania. Dążąc do tego, żeby zagrać jak najlepiej trochę się stresowałam, ale uważam, że to fajne doświadczenie – podsumowała zaistniałą sytuację skrzydłowa AP Poznań.

Klub ze stolicy Wielkopolski chce w nadchodzącym sezonie awansować do I ligi. Na pytanie czy jest to możliwe, Karolina Szajek odpowiada: – Myślę, że tak. Mamy bardzo duże szanse. Sądzę, że w zeszłym sezonie pokazałyśmy, na co nas stać i w tym roku zaprezentujemy klasę i awansujemy – kończy młoda piłkarka.

AP Poznań – Elitehåndbold Aalborg 16:41 (5:15, 9:28, 16:41)

AP Poznań: Florentyna Pawlak – Karolina Szajek, Amelia Chmielewska, Monika Krzywicka-Michałowska, Magdalena Błaszczak, Kinga Chełmniak, Aleksandra Tomikowska, Nadia Ayadi.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments