Pierwszy weekend listopada, był mało przyjazny Kotwicy. Goście przybywający na mecze przy ul. Leśnej, zabierali komplet punktów ze sobą .

W niedzielne popołudnie w Kórniku miały miejsce derby regionu pomiędzy zespołami Kotwicy Kórnik i Polonii Środa Wielkopolska. Mecz ten był również bardzo ważny w kontekście układu w tabeli. Kotwica z dorobkiem 20 pkt. zajmowała drugie miejsce, natomiast Polonistki traciły do dziewczyn z Kórnika tylko jeden punkt. Początek meczu to przemyślana gra w ataku pozycyjnym Kotwicy, która już w 3 minucie spotkania mogła przynieść efekt, w spojenie słupka z poprzeczką trafiła Katarzyna Sikora. Kilka chwil później po indywidualnej akcji Martyny Boguszynskiej i wrzutce w pole karne, jedna z zawodniczek ze Środy umieściła piłkę we własnej bramce. Wydawało się , że Kotwica znów odniesie łatwe i przekonujące zwycięstwo, niestety dziewczyny dały się ponieść emocja i dostosowaly się do poziomu gry Polonii, która ograniczała się tylko do wybijania piłki do przodu i liczyła na indywidualne próby Julii Mikołajczak. Właśnie po jednym z takich wybić wspomniana zawodniczka minęła 2 rywalki i strzałem zza pola karnego zdobyła gola dającego remis. Gra stała się jeszcze bardziej nerwowa. Niestety w opanowaniu sytuacji boiskowych nie pomagała również trójka sędziowskie, która popełniała proste i irytujące błędy na niekorzyść obu zespołów. Do przerwy remis 1-1. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Dużo zamieszania i mało ładnej dla oka gry. W 47 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów, piękna bramkę uderzeniem prostym podbiciem zdobyła niezawodna Julia Mikołajczak. Kolejne minuty to próby doprowadzenia do wyrównania przez Kotwice. W 67 minucie po zamieszaniu w polu karnym trzecia bramkę dla Polonii strzeliła Daria Sroczyńska. W akcji bramkowej po której padła bramka po raz kolejny nie popisała się sędzia tego spotkania, gdyż 2 zawodniczki Kowticy po zderzeniu, w tym chwilowo bramkarka, leżały na płycie boiska. Sędzia jednak nie przerwała gry. Mecz kończy się wynikiem 3-1 dla Polonii i to ona zimuje na pozycji wicelidera rozgrywek drugiej ligi gr. kujawsko – pomorskiej. Przed nami przerwa zimowa i ciekawie zapowiadający się sezon futsalowy – tak mecz relacjonował Mikołaj Szymczak

Kotwica Kórnik – Polonia Środa
1:3(1:1)
8′ Polowczyk(sam), 27′ Mikołajczak, 47′ Mikołajczak, 68′ Sroczyńska

Kotwica – Blige, Majewska, Biegańska(75′ Grzybkowska), Chojnacka, Dziabaszewska, Jaskuła, Boguszyńska, Ładniak, Weber, Sikora, Jędraszyk(55′ Cerajweska)
Trener Łukasz Jankowiak

Polonia – Golczak, Sroczyńska, Nowak(85′ Hyży), Polowczyk, Ratajczak, Wiśniewska, Maria Lińska, Wojtecka(86′ Nowakowska), Magda Lińska, Szukalska, Mikołajczak(88′ Tomaszewska)
Trener Marek Gierałka

Tuż przed tym meczem odbyło się spotkanie rezerw obu drużyn,  występujących w III lidze.

Niestety i po tym meczu punkty pojechały do Środy.  Polonia II Środa wygrała z rezerwami Kotwicy 2:0. Bramki zdobywały, Oczkowska oraz Świtalska.

Kotwica – Godlewska, Łuczak, Szukalska, Joppek, Małaszczuk, Szymańska, Szprync, Zielińska, Ignaszak, Kruger, Giernacka. Na zmiany wchodziły – Magoń, Szuba, Smuszkiewicz,  Jankowiak, Bortlisz