Rezerwy Lecha Poznań pewnie wygrały na wyjeździe z Wdą Świecie 4:0. Bramki dla podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia zdobywali Paweł Tomczyk, Kamil Jóźwiak, Patryk Janasik i Dawid Kurminowski.

Drugi zespół Kolejorza podobnie jak pierwsza drużyna miał dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach. Ze względu na dużą ilość powołanych piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych ich mecz z Gwardią Koszalin tydzień temu został przełożony. W sobotę lechici wrócili do gry, a ich rywalem w Świeciu była miejscowa Wda.

W barwach drugiej drużyny Kolejorza zagrał oddelegowany z pierwszego zespołu Kamil Jóźwiak oraz ostatnio trenujący ze starszymi kolegami Paweł Tomczyk. Po powrocie z nieudanych poszukiwań zagranicznego klubu wystąpił także Niklas Zulciak.

Początek spotkania był wyrównany, jednak z czasem inicjatywę zaczęli przejmować poznaniacy. W końcówce pierwszej połowy zadali dwa ciosy. Najpierw na prowadzenie rezerwy wyprowadził Tomczyk, a po chwili podanie Krzysztofa Kołodzieja wykorzystał Jóźwiak.

Po przerwie podopieczni trenera Djurdjevicia kontrolowali mecz i punktowali gospodarzy. w 58. minucie gola po dograniu Jakuba Modera strzelił Janasik. Dwadzieścia minut później wynik ustalił Kurminowski, a asystę zaliczył Jóźwiak.

Kolejne spotkanie rezerwy Lecha zagrają w następną sobotę we Wronkach. Przeciwnikiem będzie GKS Przodkowo.

Wda Świecie – Lech II Poznań 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Tomczyk (44.), 0:2 Jóźwiak (45.), 0:3 Janasik (58.), 0:4 Kurminowski (78.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Jurica Cindrić, Marcin Banaszak, Mateusz Magdziak – Patryk Janasik, Jakub Moder (68. Maciej Spychała), Tymoteusz Puchacz (75. Maciej Orłowski) – Kacper Chodyna (68. Niklas Zulciak), Kamil Jóźwiak – Paweł Tomczyk, Krzysztof Kołodziej (61. Dawid Kurminowski)

Żółte kartki: Kacper Chodyna