Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań pokonali Polonię Warszawa 78:56 w ostatnim meczu grupowym turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18. W półfinale nasi zawodnicy zmierzą się z gospodarzami Rosą Sport Radom.

Początek spotkania z Polonią nie zapowiadał łatwego zwycięstwa drużyny prowadzonej przez trenerów Bartosza Sikorskiego i Andrzeja Śniadka. Biofarm Basket po pierwszej kwarcie przegrywał 18:20. Jednak druga część spotkania należała już do poznaniaków, którzy po pierwszej połowie prowadzili 37:28.

Później trwała w miarę wyrównana walka. Losy spotkania rozstrzygnęły się na 4,5 minuty przed końcem, kiedy to Polonia przegrywała 51:62. Biofarm Basket w końcówce nie dał żadnych szans rywalom. Po chwili miał już 23 punkty przewagi (76:53) i było po meczu.

Tytuł MVP spotkania otrzymał kapitan poznaniaków Szymon Ryżek, który zdobył 15 punktów (3×3, 6 zb.). W meczu półfinałowym Biofarm Basket zmierzy się Rosą Sport Radom. Początek spotkania o godzinie 17:45.

Biofarm Basket Junior Poznań – MKS Polonia Warszawa 78:56 (18:20, 19:8, 16:13, 25:15)

Poznań: Gruszczyński 18 (1), Ryżek 15 (3×3, 6 zb.), Stankowski 9 (6 as.), Waraczyński 8 (12 zb.), Kurpisz 7 (1×3, 13 zb.) oraz Skrzypek 12 (2), Rybakowski 3 (1),Tomaszewski 6, Madanowski, Nowak, Lichtański.