Koszykarze Biofarmu Basket Junior zostali brązowymi medalistami mistrzostw Polski do lat 20. Podopieczni trenera Przemysława Szurka pokonali w meczu o 3. miejsce Poundout Politechnikę Gdańską 73:55.

Poznaniacy zmierzyli się z tą drużyną po raz drugi. Biofarm Basket w fazie grupowej pierwszego dnia turnieju w Gdyni wygrał z Politechniką 77:72. Podczas niedzielnego spotkania tylko początek był wyrównany. Gdańszczanie wygrali pierwszą kwartę 20:19, ale po dwudziestu minutach gry przegrywali 29:33.

Po przerwie zawodnicy ze stolicy Wielkopolski z każdą chwilą zdobywali coraz większą przewagę. Na początku ostatniej części meczu prowadzili tylko siedmioma punktami (52:45), jednak bardzo dobrze rozegrana końcówka dała im końcowe zwycięstwo 73:55, oraz brązowe medale mistrzostw Polaki juniorów starszych.

Biofarm Basket Junior Poznań – Poundout Politechnika Gdańska 73:55 (19:20, 20:13, 13:9, 21:13)

Poznań: Damian Szymczak 24 (2), Michał Marek 13 (9 zb.) Patryk Stankowski 12 (1×3, 5 zb.), Jakub Fiszer 4, Mikołaj Kurpisz 4, Szymon Michalik 2 (13 zb.), oraz Filip Pruefer 9, Dawid Gruszczyński 5 (1), Szymon Ryżek, Paweł Sulinowski, Bartłomiej Pawlak, Michał Rybakowski.