AZS UAM Poznań - MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze / fot. Irek Pindral

Futsalistki AZS UAM Poznań kontynuują passę wygranych. W sobotę zwyciężyły u siebie MKS Kresowiak-Orion Siematycze 10:2 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli grupy I Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Początek spotkania wyglądał efektownie. Było co prawda dużo błędów, ale równie dużo strzałów. Jako pierwsza bliższa zdobycia bramki była drużyna gości. W czwartej minucie meczu piłka po strzale jednej z zawodniczek przyjezdnych odbiła się od słupka.

Lecz to poznanianki przeważały, chcąc dosłownie wbiec z piłką do bramki przeciwnika. Udało się to w 8. minucie widowiska, kiedy to z bardzo bliskiej odległości futbolówka odbiła się od Ewy Karpowicz i wpadła do siatki. Zaznaczmy, że Karpowicz to zawodniczka MKS, czyli był to po prostu samobój.

Klub z Siemiatycz nie poddawał się, konstruując co jakiś czas niebezpieczne sytuacje. Wystarczył jednak jeden kontratak w 12. minucie, a „Orzełki Weissa” dzięki Monice Marczak prowadziły 2:0. Po kilkudziesięciu sekundach za sprawą Marty Kosiorek było już 3:0. Ostatni bolesny cios w pierwszej połowie przyjezdnym zadała Alicja Busza, zwiększając jeszcze przewagę bramkową. Ogólnie to cała pierwsza część wydarzenia – jak widać po wyniku – należała do AZS UAM.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Moniki Ziółkowskiej z Kresowiaka-Orion w słupek. Wszakże nie miało to większego znaczenia, trzy minuty po gwizdku na ponowne rozpoczęcie gry po pięknej indywidualnej akcji i jeszcze lepszym strzale do bramki MKS trafiła Alicja Zając – mieliśmy 5:0. Później kibice byli świadkami emocjonującej wymiany ciosów.

W 24. minucie Marczak ustrzeliła „szóstkę”. Golem dla Siemiatycz odpowiedziała Ziółkowska. W kolejnym akcji wynik na 7:1 zmieniła Adrianna Sikora. Natomiast w 26. minucie Emilia Wiaderna zmniejszyła przewagę gospodarzy poprawiając rezultat na 7:2. Kolejne trzy bramki dla „Orzełków Weissa” strzeliły kolejno: Marta Zielińska, Monika Marczak (hat-trick), a wynik na 10:2 dla AZS UAM ustaliła Patrycja Zawłocka.

Bardzo cieszymy się z wysokiego zwycięstwa. Był to ciężki mecz, bo Siemiatycze pokazały się z lepszej strony niż u siebie – mówił po spotkaniu trener zespołu gospodarzy Wojciech Weiss. – Liczymy się w walce o pierwsze miejsce, chcemy grupę wygrać. Natomiast „schody” zaczną się w play-offach, ale mamy nadzieję, że utrzymamy tą dobrą passę – kontynuował szkoleniowiec. – Chciałbym, żebyśmy powiedzieli na koniec sezonu „Twierdza Poznań” niezdobyta – podkreślił Weiss.

AZS UAM Poznań – MKS Kresowiak – Orion Siemiatycze 10:2 (4:0)

Bramki: Monika Marczak (x3), Adrianna Sikora, Alicja Busza, Alicja Zając, Marta Zielińska, Patrycja Zawłocka, Marta Kosiorek, Ewa Karpowicz (samobój) – Monika Ziółkowska, Emilia Wiaderna.

AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Dominika Dewicka – Monika Marczak, Alicja Zając, Adrianna Sikora, Alicja Busza, Paula Fronczak, Joanna Gawrych, Agnieszka Grzechowiak, Karolina Grześkowiak, Marta Kosiorek, Marta Zielińska, Patrycja Zawłocka.

Trener: Wojciech Weiss.

MKS Kresowiak – Orion Siemiatycze: Marcelina Walaszek, Izabela Kwapiszewska, Emilia Wiaderna, Emilia Kuśmierczyk, Monika Ziółkowska, Justyna Borawska, Oliwia Boguszewska, Magdalena Dembińska, Zuzanna Zychowicz, Ewa Karpowicz, Gabriela Maciejewska, Justyna Radzikowska.

Trener: Mariusz Nielipiński.