AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Po przegranej przed własną publicznością w meczu ze Stalą Grudziądz 1:3 siatkarze AZS UAM Poznań mają już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play-off rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, które utrzymywało się aż do końca pierwszego seta. Goście z Grudziądza już w początkowej fazie spotkania pokazali, że nie zamierzają wyjechać z Poznania bez kompletu punktów. Pierwszą partię wygrali bez żadnych problemów do 15.

Drugi set, choć zaczął się obiecująco, również padł łupem siatkarzy Stali. Choć poznaniacy starali się stawiać opór przyjezdnym, udało im się zdobyć jedynie 20 punktów i przegrali kolejną partię spotkania.

Krótkie przebudzenie wśród podopiecznych Damiana Lisieckiego pojawiło się w trzeciej partii spotkania. Siatkarze AZS UAM po emocjonującej końcówce zapisali na swoim koncie pierwszego seta, wygrywając z gośćmi do 23.

Niestety pomimo utrzymującej się przez cały czwarty set sporej przewagi i jeszcze bardziej emocjonującej końcówce poznaniakom nie udało się doprowadzić do remisu w setach i czwartą partię do 24 oraz cały mecz wygrała Stal.

Po porażce u siebie siatkarzom AZS UAM Poznań zostały już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play off. Obecnie, po czternastu kolejkach poznaniacy znajdują się na piątym miejscu. W przedostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z drużyną NTS Trójka Nakło.

AZS UAM Poznań – Stal Gorzów 1:3 (15:25, 20:25, 25:23, 24:26)