Poznań City Center AZS pokonał u siebie VBW Gdynia 74:58 w rozegranym awansem meczu 7. kolejki I ligi. Ponad połowę punktów dla Akademiczek zdobyły Kinga Woźniak (23) oraz Daria Marciniak (21).

Mecz pierwotnie miał się odbyć w sobotę 28 lutego, ale na prośbę drużyny z Pomorza został przeniesiony na środę.

Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadziły 20:5 i zanosiło się na ich łatwą wygraną. Wysokie prowadzenie prawdopodobnie podziałało zbyt rozluźniająco na zawodniczki prowadzone przez trenera Ryszarda Barańskiego.

Gdynianki zaczęły grać zdecydowanie lepiej, co pozwoliło im na znaczne odrobienie strat. Przyjezdne na początku trzeciej kwarty traciły zaledwie sześć punktów. Akademiczki na więcej drużynie prowadzonej przez Katarzynę Dydek już jednak nie pozwoliły. Poznanianki ponownie zaczęły grać na miarę swoich możliwości i ostatnią część spotkania rozpoczynały z dwudziestoma punktami przewagi (63:43).

Ostatecznie Poznań City Center AZS wygrał 74:58 i umocnił się na pierwszym miejscu w rywalizacji o awans do fazy play-off 1. ligi koszykówki.

Poznań City Center AZS – VBW Gdynia 74:58  (27:14, 13:16, 23:13, 11:15)

Poznań: Kinga Woźniak 23, Daria Marciniak 21, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 10, Patrycja Szelągowska 10, Marcelina Pawlikowska 0, Agata Siwińska 0, Kinga Banach 0, Maria Adamczak 0, Paulina Adamowicz 0, Joanna Rzeszutek 0.

Gdynia: Grabowska 13, Jackowska 12, Hegendorf 9