inea-azsKoszykarki INEA AZS Poznań pokonały u siebie EKO Energy Hit Kobylnica 79:57. W ostatnim w tym roku meczu akademiczek bliska zdobycia triple-double była Weronika Telenga. 17-letnia środkowa zapisała na swoim koncie 15 punktów, 10 zbiórek i 7 bloków.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które po celnej trójce Marty Dobrowolskiej prowadziły 14:7. Od tego momentu na parkiecie zaczęły jednak rządzić poznanianki. Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego zanotowały serię 9:0 i wygrały pierwszą kwartę.

W drugiej partii spotkania koszykarki ze stolicy Wielkopolski nie zwalniały tempa. Dzięki wysokiej skuteczności i dobrej grze w obronie po pierwszej połowie było 44: 25 dla INEI AZS. W trzeciej kwarcie drużyna z Kobylnicy została zdemolowana. Akademiczki osiągnęły 40 punktów przewagi (71:31) i na ostatnią kwartę trener Barański wystawił rezerwowe, dzięki czemu przyjezdne odrobiły dużą część strat.

INEA AZS zakończył rok na 5. miejscu w tabeli 1. Ligi Kobiet, grupy A. Kolejny mecz poznanianki zagrają 5 stycznia. Na wyjeździe zmierzą się z KKS Apteki Arnika Olsztyn.

INEA AZS Poznań – EKO Energy Hit Kobylnica 79:57 (16:14, 28:11, 27:9, 8:23)

INEA AZS: Magdalena Idziorek 18, Żaneta Durak 15, Weronika Telenga 15, Magdalena Koperwas 15, Julia Adamowicz 7, Kinga Woźniak 5, Kinga Glinicka 2, Barbara Skowronek 2, Magdalena Ratajczak 0, Karolina Skoczylas 0, Paulina Lewińska 0.

EKO Energy: Marta Dobrowolska 15, Magda Baryło 11, Justyna Wróbel 11, Aleksandra Jagodzińska 7, Joanna Szymczak-Górzyńska 6, Katarzyna Klimowska 4, Kinga Razik 2, Angelika Michałowska 1, Klaudia Narewska 0, Monika Zielińska 0.