W minioną niedzielę piłkarki ręczne AZS AWF Volkswagen Poznań pokonały w meczu wyjazdowym MKS Zagłębie II Lubin 35:27! To drugie z rzędu zwycięstwo poznańskiej ekipy.

Już przed tym pojedynkiem wiadomo było, że Zagłębie, po swoich ostatnich nieudanych meczach, będzie chciało pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Na korzyść gospodyń działał fakt, że do składu dołączyły zawodniczki z pierwszego zespołu, który na co dzień występuje na parkietach Superligi.

„Liczyłyśmy się z tym, że II-ligowe Zagłębie może być wzmocnione dziewczynami z Superligi, które na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej grają niewiele. Przepisy tego nie zabraniają, więc czemu tego nie wykorzystać. Mobilizowałyśmy się jednak już podczas podróży. Wiedziałyśmy, że w Lubinie możemy liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy jechali za nami.” – powiedziała po meczu Kamila Siudmak, rozgrywająca AZS AWF Volkswagen Poznań.

Zagłębie dość pewnie rozpoczęło pojedynek zdobywając dwie bramki. Akademiczki  szybko jednak uspokoiły grę, doprowadziły do wyrównania i zaczęły budować swoją przewagę. Kiedy prowadziły 8:4 wydawać się mogło, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Tymczasem ambitne gospodynie zdołały rzucić kilka bramek z rzędu i doprowadzić do wyniku 8:9. Poznanianki szybko odpowiedziały jednak udanymi akcjami i już do końca pierwszej połowy Zagłębie nie było w stanie zagrozić ekipie przyjezdnych. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:17.

Po zmianie stron ponownie grę lepiej rozpoczęły gospodynie, które zabrały się za odrabianie strat. Można było jednak odnieść wrażenie, że akademiczki już w pełni kontrolowały sytuację na boisku, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. Na pięć minut przed końcem AZS AWF Volkswagen Poznań prowadził już 23:32, a cały mecz zasłużenie wygrał 27:35.

– Ostatnie treningi, podczas których skupiłyśmy się mocno na grze w obronie, dziś przyniosły oczekiwane skutki. Kiedy dobrze funkcjonuje obrona, motywuje to cały zespół do działania. Ważne jest też, że ponownie bardzo dobrze zagrał cały zespół, także dziewczyny, które na boisko wchodziły z ławki. Nieocenieni są też dla nas nasi kibice, którzy przyjechali za nami do Lubina. Dziękujemy Wam! – dodała Siudmak.

MKS Zagłębie II Lubin – AZS AWF Volkswagen Poznań 27:35 (11:17)

MKS Zagłębie II Lubin: Bogucka, Lisowicz – Daszkiewicz (10), Walczak (8), Rippel 2, Rola 2,  Wilczyńska 1, Niedzielska 1, Łuczkowska 1, Tracz 1, Struta 1, Robótka, Szymczyk, Brenkus, Haczkowska, Dobrołowicz

AZS AWF Volkswagen Poznań: Korniluk,  Pawlak, Piskała – Kwiecień 10, Łakomy 6, Matyja 5, Kujawa 4, Szymańska, Matyja 5, Kujawa 4, Łyszczyk 4, Ayadi 3, Siudmak 2, Peda 1, Karasiewicz, Cwojdzińska, Duzowska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments