W swoim ostatnim ligowym szczypiornistki KS AP Poznań pokonały Spartę Gubin 26:24. To była czwarta z rzędu wygrana. Na koniec sezonu poznanianki zajęły trzecie miejsce w tabeli II ligi grupy I.

– Dzisiejszy mecz potoczył się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a mianowicie  zwyciężyłyśmy! Od początku dominowałyśmy na parkiecie, lecz na początku drugiej połowy przeciwniczki zaczęły nas doganiać. Wówczas popełniliśmy z rzędu kilka błędów, co przyczyniło się do nerwowej i ciężkiej końcówki. Jednakże kolejny raz pokazałyśmy klasę i zdobyłyśmy dwa cenne punkty na zakończenie sezonu 2015/16. Mamy nadzieje, że ciężkie treningi oraz nasze zaangażowanie było widoczne na boisku. Chcę podziękować każdemu kibicowi za to, że w trudnych chwilach był z nami, dzięki czemu mogłyśmy osiągnąć tak wysokie miejsce w tabeli. Widzimy się za rok, dziękujemy! – podsumowała spotkanie ze Spartą zawodniczka AP Karolina Szajek.

– Ostatni nasz mecz sezonu przebiegł jak zwykle emocjonująco. Nie zabrakło i tym razem siły, walki całej drużyny, jak i wsparcia od naszego „ósmego” zawodnika, od Naszych wspaniałych i wiernych kibiców. Walka rozpoczęła się od pierwszego gwizdka i trwała aż do ostatniej sekundy meczu. Defensywa działała na najwyższym poziomie w obu drużynach, My oraz rywalki pokazałyśmy charakter piłki ręcznej. Każda z nas dała z siebie wszystko. Nie zawsze wychodziło, ale jak to się mówi „trening czyni mistrza” – to z kolei pomeczowa opinia skrzydłowej z Poznania Magdaleny Błaszczak.

– Wiedziałyśmy, że musimy wyjść skoncentrowane i grać od początku do końca, bo to był nasz ostatni mecz w tym sezonie. Początek pierwszej, jak i drugiej połowy był bardzo nerwowy w naszym wykonaniu. Zdarzały się przestoje, ale generalnie zagrałyśmy dobrze. Najważniejsza jest wygrana i fakt, że po raz kolejny w trudnym momencie potrafimy zachować chłodną głowę i w końcówce meczu zdobyć decydujące bramki na wagę zwycięstwa. Zrealizowałyśmy cel, zdobyłyśmy dwa punkty. Dziękujemy kibicom za wsparcie i wspaniały doping – powiedziała po spotkaniu bramkarka KS AP Izabela Piskała.

>>> Tabela i terminarz II ligi piłki ręcznej kobiet – grupa I

KS AP Poznań – Sparta Gubin 26:24 (14:10)

KS AP: Izabela Piskała – Nadia Ayadi 6, Karolina Szajek 5, Dominika Janik 4, Kinga Chełminiak 4, Adrianna Racka 3, Aleksandra Tomikowska 3, Izabela Białek 1, Magdalena Błaszczak, Florentyna Pawlak, Sonia Siemko, Katarzyna Przewoźna, Karolina Ciarkowska

Trenerka: Amelia Chmielewska

Sparta:
Magdalena Janecka 8, Malwina Jaworska 5, Karolina Kaniewska 3, Jagoda Berenc 2, Kinga Dudzień 2, Justyna Urban 2, Justyna Kozioł 1, Anita Musiał 1, Ewelina Janecka,  Dagmara Lisiecka, Anna Adamczyk, Magdalena Wyrwoł

Trener: Kazimierz Barłóg

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz