Warta Poznań wygrała z Polonią Bytom 3:1. To pierwsze ligowe zwycięstwo Zielonych na wyjeździe od 12 października ubiegłego roku.

Niemal pół roku temu Warta pokonała w Częstochowie miejscowy Raków 1:0. Od tego czasu poznaniacy nie potrafili zdobyć kompletu punktów na boisku rywala.

Pierwszą bramkę w 14. minucie zdobył Michał Goliński. Ten sam zawodnik kwadrans później zaliczył asystę. Po dośrodkowaniu Golińskiego z rzutu rożnego Grzegorz Rasiak strzałem głową pokonał Mateusza Mikę.

Już na początku drugiej połowy wprowadzony w przerwie Dawid Cempa zdobył bramkę dla Polonii. Ten sam zawodnik w 72. minucie ograł w polu karnym Alaina Ngamayamę, ale Semir Bukvić nie dał się pokonać. Bramkarz Warty po tej interwencji długo nie podnosił się z boiska.

Przez kilka minut Zieloni nie mogli wyjść z własnej połowy i kibice Polonii z coraz większymi nadziejami liczyli na remis. W doliczonym czasie gry wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Piceluk idealnie podał do Mateusza Pogonowskiego, a ten z bliska wbił futbolówkę do bramki, czym zapewnił Warcie trzy punkty.

Polonia Bytom – Warta Poznań 1:3 (0:2)

Bramki: Dawid Cempa (47.) – Michał Goliński (14.), Grzegorz Rasiak (31.), Mateusz Pogonowski (90.+1).

Polonia: Mateusz Mika – Robert Trznadel, Miroslav Barcik, Dawid Krzemień (46. Kamil Walesa), Adrian Laskowski, Marcel Ondras, Jacek Broniewicz (46. Dawid Cempa), Kamil Zalewski, Marcin Lachowski, Kamil Banaś (86. Norbert Radkiewicz), Kamil Białkowski (80. Marcin Kowalski).

Warta: Semir Bukvić – Artur Marciniak, Łukasz Jasiński, Alain Ngamayama,Przemysław Kocot – Adrian Bartkowiak, Dominik Chromiński (72. Mateusz Pogonowski) – Błażej Nowak (82. Wojciech Onsorge ), Michał Goliński, Michał Ciarkowski (89. Paweł Piceluk ) – Grzegorz Rasiak

Żółte kartki: Kamil Białkowski, Jacek Broniewicz, Marcin Lachowski, Dawid Cempa (Polonia) – Michał Ciarkowski (Warta).

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Widzów: 1004.