Warta Poznań - fot. Irek Pindral

Warta Poznań pokonała Unię Solec Kujawski 3:1 w przedostatniej kolejce III ligi. Przed meczem puchar za wygranie grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej odebrał kapitan drużyny Alain Ngamayama.

Zieloni już tydzień temu zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu, a już 13 czerwca rozegrają pierwsze spotkanie barażowe o wejście do II ligi. W czwartek trener Tomasz Bekas postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, a szansę gry w dłuższym wymiarze czasu otrzymali młodsi piłkarze, którzy nie zawiedli swojego szkoleniowca.

Już w 5. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego w okienko popisał się Adam Durowicz. Na kolejne gole kibice musieli czekać ponad godzinę. W 73. minucie piłka po uderzeniu zza pola karnego Durowicza odbiła się od leżącego na murawie Krystiana Łukaszyka i wpadła do bramki.

Chwilę później było już 3:0. Tym razem Łukaszyk po indywidualnej akcji ze skrzydła pewnie pokonał bramkarza gości. Po kolejnych stu dwudziestu sekundach Unia odpowiedziała honorowym golem, którego strzelił Dawid Janicki.

Warta Poznań – Unia Solec Kujawski 3:1 (1:0)
1:0 Durowicz (5.)
2:0 Durowicz (73.)
3:0 Łukaszyk (77.)
3:1 Janicki (79.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Dariusz Wróblewski (83. Filip Brzostowski), Mateusz Wypych, Maciej Pawłowski, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Artur Marciniak (52. Gracjan Goździk) – Miłosz Brylewski (65. Mikołaj Marciniak), Adam Durowicz, Krystian Łukaszyk – Łukasz Spławski (46. Adrian Szynka).

Unia: Dominik Ostrowski – Robert Bednarek, Adrian Stypczyński, Mikołaj Grzelczak, Kouske Ikegami, Rafał Kubacki, Kamil Nytko (75. Łukasz Ruciński), Dawid Janicki, Radosław Kanik, Łukasz Nowak (30. Marcin Janicki), Jacek Podgórski.