inea-azsKoszykarki INEI AZS Poznań pokonały na wyjeździe MON-POL Płock 75:60. Akademiczki do wygranej poprowadziła Żaneta Durak, która zdobyła 30 punktów. Poznanianki dzięki zwycięstwu awansowały na drugie miejsce w tabeli I ligi grupy A.

Koszykarki z Płocka bardzo dobrze rozpoczęły środowe spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadziły 18:11. Później jednak z każdą minutą oddawały inicjatywę na parkiecie. Po pierwszej połowie miały jeszcze minimalną przewagę (32:29). Trzecia kwarta należała już jednak w pełni do poznanianek, które raz za razem trafiały za trzy punkty. Ogólnie w całym spotkaniu AZS zaprezentował świetną skuteczność zza linii 6,75 m (7 celnych na 12 prób). Płocczanki nie trafiły ani jednej trójki na 13 rzutów.

Ostatecznie drużyna ze stolicy Wielkopolski w trzeciej kwarcie wypracowała sobie kilkanaście punktów przewagi, którą utrzymała do końca spotkania. MON-POL minutę przed ostatnim gwizdkiem miał jeszcze nadzieję na zwycięstwo, gdy przegrywał 60:69. Jednak faulowane poznanianki nie myliły się linii rzutów wolnych.

MON-POL Płock – INEA AZS Poznań 60:75 (18:11, 14:18, 14:30, 14:16)

MON-POL: Sylwia Janas 13, Aleksandra Krzysztofik 12, Monika Maj 10, Iwona Szarzyńska 10, Aldona Morawiec 7, Karolina Sikorska 6, Joanna Domańska 2.

INEA AZS: Żaneta Durak 30, Magdalena Idziorek 15, Barbara Skowronek 10, Kinga Woźniak 7, Weronika Telenga 5, Daria Marciniak 4, Magdalena Koperwas 2, Julia Adamowicz 2, Paulina Lewińska, Wioletta Wiśniewska 0.