Biofarm Basket Poznań – MKS Znicz Basket Pruszków 66:58

Cenne zwycięstwo odnieśli w późny środowy wieczór koszykarze Biofarm Basketu Poznań, w spotkaniu 1. ligi koszykówki męskiej. Drużyna poznańska pokonała zespół z Pruszkowa 66:58. Zwycięstwo to niewątpliwie przybliża drużynę z Poznania do udziału w fazie play off. Oczywiście, że należy jeszcze postawić przysłowiowa kropkę nad „i”, ale wydaje się to całkiem realne w pozostałych 4 meczach.

Zawodnicy BBP dobrze weszli w mecz wygrywając 1. kwartę 21:14, a na przerwę schodząc z przewagą 9 punktów /36:27/. W 3. i 4. kwarcie gra była wyrównana, a zwycięstwo poznaniaków pewne. Należy zwrócić uwagę na silny punkt BBP jakim jest defensywa, dzięki której kolejny raz rywal nie potrafił zdobyć 60, lub więcej, punktów. To zresztą nie dziwi, bowiem zespół poznański uchodzi za jeden z najlepiej broniących.

W zespole poznańskim tradycyjnie dobre zawody rozegrał Filip Struski, notując kolejny raz DD /11 punktów i 14 zbiórek/. Również świetnie zaprezentował się Piotr Wieloch /zdobywca 16 punktów/, u którego nie widać przerwy treningowej wynikłej z kontuzji. Poza tym wyróżnili się: Mikołaj Kurpisz/10 punktów,7 zbiórek/, Jakub Fiszer /10 punktów/ oraz Mateusz Bręk /8 punktów i 6 zbiórek/.

Biofarm Basket Poznań – MKS Znicz Basket Pruszków 66:58(21:14,15:13,15:13,15:18)

Punkty dla BBP: P. Wieloch 16, F. Struski 11, J. Fiszer 10, M. Kurpisz 10, M. Bręk 8, T. Smorawiński 5, A. Metelski 4, M. Migała 2, W. Frąckowiak, Sz. Ryżek.

Punkty dla Znicza: T. Madziar 12, A. Kordalski 12, M. Stopierzyński 10, B. Ornoch 9, R. Cetnar 7, M. Szwed 4, D. Tokarski 2, A. Paszkiewicz 2, M.Kierlewicz, D.Cechnia.