Biofarm Basket Poznań - Exact Systems Śląsk Wrocław

Koszykarze Biofarmu Basket Poznań przerwali serię trzech porażek z rzędu. Podopieczni trenera Przemysława Szurka wygrali w niedzielę z Exact Systems Śląskiem Wrocław 84:73 i przeskoczyli tę drużynę w tabeli I ligi.

Początek spotkania nie zapowiadał zdecydowanego zwycięstwa gospodarzy, ponieważ drużyna z Dolnego Śląską po dziesięciu minutach gry miała minimalną przewagę 18:17. Jednak w drugiej kwarcie goście mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Do przerwy wrocławianie trafili zaledwie trzy rzuty z gry i po pierwszej połowie było 34:24 dla poznaniaków.

Po przerwie Biofarm Basket cały czas w pełni kontrolował sytuację na parkiecie. W 34. minucie podopieczni trenera Przemysława Szurka mieli już 23 punkty przewagi (72:49) i nic nie zapowiadało ciekawej końcówki. Goście nie poddali się jednak. Po serii 13:0 Śląsk miał już tylko 9 punktów straty (79:71), ale gościom nie starczyło już czasu na odwrócenie losów spotkania.

W drużynie gospodarzy z bardzo dobrej strony pokazał się Damian Szymczak. 20-latek zdobył 21 punktów, trafiając 4 na 5 rzutów za trzy oraz 2 na 3 za dwa. Natomiast Piotr Wieloch dołożył 15 punktów oraz rozdał 6 asyst.

Śląsk był lepszy w zbiórkach (40:33), punktach po szybkim ataku (19:9) i miał więcej przechwytów (12:10). Poznaniacy popełnili za to mniej strat (17:20) oraz mieli zdecydowanie lepszą skuteczność rzutów z gry (47% do 38%).

Dzięki piątej wygranej w sezonie Biofarm Basket awansował na trzynaste miejsce w tabeli, wyprzedzając swojego niedzielnego rywala.

17. kolejka | 10.01.2016 – 17:00
Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław 84:73 (17:18, 17:6, 27:16, 23:33)

Szczegółowe statystyki są tutaj.

Poznań: Damian Szymczak 21, Piotr Wieloch 15, Adam Metelski 14, Wojciech Frąckowiak 8, Jakub Fiszer 8, Michał Szydłowski 6, Mateusz Bręk 5, Tomasz Smorawiński 4, Patryk Stankowski 2, Mikołaj Kurpisz 1, Bartłomiej Pawlak 0.

Wrocław: Przemysław Hajnsz 20, Jakub Musiał 16, Przemysław Gworek 14, Marc-Oscar Sanny 7, Maciej Muskała 6, Filip Pruefer 6, Filip Czyżnielewski 2, Artur Wnętrzak 2, Sebastian Bożenko 0, Mateusz Stawiak 0.