Warta wygrała na wyjeździe z rezerwami Lecha 1:0 w trzecioligowych derby Poznania rozgrywanych we… Wronkach. Zwycięską bramkę dla Zielonych zdobył w drugiej połowie Łukasz Białożyt. To był ostatni mecz rundy jesiennej, piłkarze wrócą na ligowe boiska w przyszłym roku.

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć 11 listopada na stadionie Warty. Jednak oba kluby uzgodniły, że mecz odbędzie się tydzień później, a gospodarzem będą rezerwy Lecha. Dlatego rozegrano go we Wronkach, gdzie swoje domowe pojedynki rozgrywają piłkarze drugiego zespołu Kolejorza.

Trener Lecha II Ivan Djurdjević nie miał do dyspozycji żadnego zawodnika z pierwszej drużyny, a w dodatku w składzie zabrakło także etatowych piłkarzy rezerw Niklasa Zulciaka i Kamila Jóźwiaka. Z kolei szkoleniowiec Warty miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych.

Na boisku było widać, która drużyna ma większe doświadczenie. Gra była prowadzona w szybkim tempie z obu stron, ale jej ton nadawali piłkarze gości. To oni przeprowadzali groźniejsze akcje i wygrywali więcej pojedynków z przeciwnikami. Nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi bramkami.

Po przerwie to nadal Zieloni byli drużyną lepszą. Stwarzali sobie dobre okazje, jak choćby ta, po której Łukasz Spławski trafił w poprzeczkę. Wreszcie w 72. minucie Warta dopięła celu. Białożyt w sytuacji sam na sam minął Adriana Szadego i skierował piłkę do siatki.

Po zdobyciu upragnionego gola podopieczni trenera Bekasa cofnęli się i skutecznie rozbijali ataki lechitów. Wynik nie uległ już zmianie i Warta pokonała na wyjeździe w trzecioligowych derby Poznania drugi zespół Lecha.

Po tym zwycięstwie Zieloni na koniec rundy jesiennej zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do lidera Jaroty Jarocin. To pozwala nadal realnie myśleć o wyprzedzeniu rywala na wiosnę i grę w barażach o drugą ligę. Rezerwy Lecha kończą jesień na piątym miejscu ze stratą dziewięciu oczek do pierwszej drużyny w tabeli. To chyba wyklucza możliwość powalczenia o czołową lokatę, a młodzi lechici powinni raczej jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w trzeciej lidze na wiosnę, przed reorganizacją rozgrywek.

Lech II Poznań – Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Białożyt (72.)

Lech II: Adrian Szady – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski – Marcin Gawron, Patryk Janasik – Krystian Sanocki, Lucas Guedes (68. Mateusz Spychała), Marcin Wasielewski (76. Damian Roszczyk) – Piotr Kurbiel (83. Dawid Kurminowski)

Warta: Bartosz Pawłowski – Tomasz Koziorowski, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański, Filip Brzostowski, Jakub Solarek – Łukasz Spławski

Żółte kartki: Marcin Wasielewski – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski, Łukasz Spławski.