Warta Poznań pokonała lidera III ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej Formację Port 2000 Mostki 2:1 w szóstym meczu kontrolnym rozegranym podczas przygotowań do rundy wiosennej.

Zieloni od początku spotkania na boisku w Jarocinie mieli zdecydowaną przewagę. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa stwarzalu sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki i dłużej utrzymywali się przy piłce.

W 9. minucie pierwszego gola dla Warty zdobył Łukasz Spławski. W 30. minucie Formacja doprowadziła do wyrównania po trafieniu Mikołaja Juchacza. Wynik spotkania ustalił w 56. minucie Filip Brzostowski.

– Cieszy kolejne zwycięstwo – tym razem z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nasza gra na tle lidera grupy dolnośląsko-lubuskiej wyglądała bardzo przyzwoicie. Takie mecze powinniśmy jednak wygrywać w sposób bardziej zdecydowany, ponieważ stworzyliśmy naprawdę wiele sytuacji do zdobycia bramek – podsumował spotkanie trener Warty Tomasz Bekas, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W najbliższy piątek o 9:30, drużyna Zielonych rozegra kolejny mecz kontrolny. Tym razem będzie to sparing wewnętrzny pomiędzy drużyną Seniorów oraz Juniorów Warty Poznań.  Spotkanie odbędzie się na boisku MOS-u przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.

Warta Poznań – Formacja Port 2000 Mostki 2:1 (1:1)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Franciszek Siwek (55. Tomasz Koziorowski), Adrian Laskowski, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (55. Marcin Gałkowski) – Artur Marciniak, Miłosz Brylewski (46. Adam Durowicz), Filip Brzostowski (74. Gracjan Goździk) – Michał Ciarkowski (74. Dariusz Wróblewski), Łukasz Spławski (55. Krystian Łukaszyk), Daiji Kimura (77. Dominik Drzewiecki)

źródło: wartapoznansa.pl