Warta Poznań prowadziła w Wągrowcu z Nielbą juz 2:0, ale straciła zwycięstwo w końcowych minutach. To był ostatnie spotkanie Zielonych w lidze, a za tydzień czeka ich już pierwszy mecz barażowy z Polonią Bytom.

Warta, która od dawna ma zapewnione pierwsze miejsce w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegrała ostatnie spotkanie w III lidze. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa tym razem zremisowali na wyjeździe z Nielbą 2:2. Poznaniacy mogą czuć pewien niedosyt, gdyż niemal przez całe spotkanie prowadzili z gospodarzami.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka autorstwa Adama Durowicza. Nielba powinna jednak strzelić gola pięć minut wcześniej, jednak rzut karny wykonywany przez Dawida Jasińskiego obronił Bartosz Pawłowski.

Po godzinie gry goście prowadzili już dwoma bramkami, kiedy dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Ciarkowskiego wykorzystał, uderzając głową, Wojciech Onsorge.

W końcówce poznaniacy jednak się zdekoncentrowali, co wykorzystali piłkarze Nielby. Bohaterem był rezerwowy Kamil Kuzio, który dwukrotnie pokonał bramkarza Warty. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem.

Teraz przed Zielonymi zostały już tylko przygotowania do barażu z Polonią Bytom o awans do II ligi. Pierwszy mecz odbędzie się 13 czerwca o godz. 15 na stadionie Warty.

Nielba Wągrowiec – Warta Poznań 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Durowicz (42.), 0:2 Onsorge (60.), 1:2 Kuzio (85.), 2:2 Kuzio (90.)

W 37. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Jasiński (obronił Bartosz Pawłowski).

Nielba: Karol Hermann – Kacper Wierzbicki, Dawid Chmielnicki, Dawid Jasiński, Adrian Marchel – Błażej Nowak,  Maciej Klawiński, Miłosz Małachowski (65. Adam Urbański), Patryk Polak (65. Kamil Kuzio) – Paweł Krauz, Rafał Leśniewski

Warta: Bartosz Pawłowski (69. Wojciech Fleischer) – Franciszek Siwek, Mateusz Wypych, Wojciech Onsorge, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski (78. Mikołaj Marciniak), Gracjan Goździk (62. Adrian Szynka) – Krystian Łukaszyk, Michał Ciarkowski, Adam Durowicz (46. Tomasz Koziorowski)

Żółte kartki: Paweł Krauz, Dawid Chmielnicki, Maciej Klawiński – Adrian Laskowski

Sędziował: Dawid Maciejewski (Poznań)