Elana Toruń - Warta Poznań / fot. screen z kpsport.pl

Warta Poznań zremisowała na wyjeździe z Elaną Toruń 1:1 w pierwszym meczu sezonu 2015/2016 w III lidze. Bramkę dla Zielonych zdobył Jakub Solarek.

Warta na początku nowego sezonu zmierzyła się w Toruniu z beniaminkiem III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, Elaną. W składzie poznaniaków pojawiło się kilka nowych, ale dobrze znanych, twarzy. Ponownie w barwach Zielonych, po różnych okresach rozłąki, zagrali wychowankowie Krzysztof Biegański i Jakub Solarek. Wystąpił także Łukasz Białożyt, który w przeszłości przywdziewał już koszulkę Warty.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystali w 29. minucie, choć okazję sprokurował Michał Ciarkowski, tracąc piłkę w środku pola. Torunianie przeprowadzili szybką kontrę, na jej końcu Dawid Zamiatowski dograł futbolówkę do Krystiana Tomaszewskiego. Napastnik Elany będąc sam przed pustą bramką nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły próbowały zdobyć gola, ale mimo kilku prób żadnemu z nich się to nie udało. Od początku drugiej części gry Warta zaczęła zyskiwać przewagę i być coraz groźniejsza. Stworzyła kilka sytuacji i w końcu w 60. minucie wyrównała stan meczu.

Ciarkowski dośrodkował w pole karne niemal z narożnika boiska, a do piłki wyskoczył Jakub Solarek i pokonał głową Daniela Osieckiego. Oba zespoły do końca spotkania próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Żadnemu z nich jednak ta sztuka się nie udała.

W końcówce meczu Osiecki doznał kontuzji i wobec wykorzystanego limitu zmian w bramce musiał stanąć Tomaszewski. Poznaniakom zabrakło jednak czasu, by wykorzystać tą szansę.

– Pozostaje duży niedosyt po takim meczu. Gdyby nie niefrasobliwość w środku pola przy stracie bramki to podejrzewam, że spokojnie byśmy schodzili na przerwę przy stanie 0:0. W drugiej połowie pełna dominacja z naszej strony, stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, szkoda zwłaszcza drugiej okazji Jakuba Solarka. Ale szanujemy ten remis i cieszymy się z niego – powiedział po meczu trener Warty Tomasz Bekas.

Elana Toruń – Warta Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomaszewski (29.), 1:1 Solarek (60. – głową)

Elana: Daniel Osiecki – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Mateusz Parzyszek, Arkadiusz Czajkowski (72. Matuesz Poczwardowski) – Michał Żurowski, Jakub Witucki (46. Marcin Majchrzak) – Dawid Zamiatowski (78. Maciej Kot), Michał Marszałek (78. Łukasz Cięgotura), Mateusz Szatkowski – Krystian Tomaszewski.

Warta: Jędrzej Dorynek – Dawid Czerniejewicz, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Nikodem Fiedosewicz (54. Koziorowski) – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (84. Wojciech Onsorge) – Krzysztof Biegański (69. Gracjan Goździk), Michał Ciarkowski, Jakub Solarek – Łukasz Spławski.