Warta Poznań w swoim drugim przedsezonowym sparingu zremisowała z Wisłą Płock 1:1. Prowadzenie Zielonym dał Wojciech Onsorge wykorzystując rzut karny, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Piotr Darmochwał. Mecz rozegrano w Międzychodzie.

Poznaniacy w pierwszym sparingu w ubiegłą sobotę przegrali z przedstawicielem Ekstraklasy Pogonią Szczecin 0:3. Tamto spotkanie było dość jednostronne i przewaga Portowców nie podlegała dyskusji. Zupełnie inaczej było w środowym meczu kontrolnym, w którym Warta zmierzyła się z pierwszoligową Wisłą.

Mimo, że obie drużyny dzielą dwie klasy rozgrywkowe, a płocczanie w ubiegłym sezonie niemal do końca walczyli o awans, to spotkanie było wyrównane. Zieloni objęli w nim nawet prowadzenie w 30. minucie. Gracjan Goździk otrzymał dobre podanie z głębi pola i wyszedł sam na sam z bramkarzem Sewerynem Kiełpinem, który go sfaulował. Decyzja sędziego Szymona Lizaka mogła być tylko jedna – rzut karny, który pewnie wykorzystał Onsorge.

Tuż przed przerwą Wisła zdołała wyrównać. Cezary Stefańczyk ograł na skrzydle obrońcę Warty i precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Całą akcję zamknął wbiegający Darmochwał, który mocną główką trafił pod poprzeczkę bramki Pawła Besera.

W drugiej połowie oba zespoły miały okazję, by strzelić kolejne gole. Jednak strzał Łukasz Spławskiego w 63. minucie obronił Kiełpin, z kolei dwukrotnie zwycięsko w pojedynku sam na sam z Lukasem Kubusem wychodził bramkarz Warty.

W drużynie Warty po raz kolejny zagrali testowani Piotr Sarbinowski i Krzysztof Biegański.

Warta Poznań – Wisła Płock 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 – Wojciech Onsorge (30. – karny), 1:1 – Piotr Darmochwał (45.)

Warta: Bartosz Pawłowski (68. Wiktor Beśka) – Artur Marciniak (46. Franciszek Siwek), Alain Ngamayama (82. Oskar Kozłowski), Wojciech Onsorge (46. Mateusz Wypych), Nikodem Fiedosewicz (46. Dawid Czerniejewicz) – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski (70. Maciej Pawłowski) – Krzysztof Biegański (46. Tomasz Koziorowski), Piotr Sarbinowski (46. Krystian Łukaszyk), Gracjan Goździk – Łukasz Spławski.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk (70. Patryk Stępiński), Przemysław Szymiński (46. Maciej Kostrzewa), Marko Radić (46. Bartłomiej Sielewski), Patryk Stępiński (46. Arkadiusz Reca) – Maksymilian Rogalski (46. Przemysław Lech), Piotr Wlazło (15. Piotr Mroziński, 46. Adam Radwański) – Jakub Bąk (46. Damian Szczepański), Piotr Darmochwał (46. Damian Piotrowski), Dimitar Iliew (46. Wojciech Łuczak) – Paweł Łysiak (46. Lukas Kubus)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

źródło: sportowefakty.pl