Warta Poznań przegrała w sparingu z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 0:1. Jedyną bramkę w 72. minucie zdobył Rafał Kujawa. Spotkanie rozegrano w Jarocinie.

We wcześniejszych dwóch meczach kontrolnych podopieczni trenera Tomasza Bekasa przegrali z przedstawicielem Ekstraklasy Pogonią Szczecin 0:3 i zremisowali z pierwszoligową Wisłą Płock 1:1. We wtorek rywalem Warty był inny zespół z I ligi Stomil.

Poznaniacy przegrali minimalnie, a wcale tak nie musiało się stać. Mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych byli bowiem zespołem dominującym, częściej byli w posiadaniu, piłki, tworzyli sobie sytuacje i oddali więcej strzałów. Niestety żaden z nich nie trafił do siatki rywali. Najlepszą okazję zmarnował Krzysztof Biegański.

Jedyną bramkę zdobył Kujawa, który w 72. minucie otrzymał dokładne podanie od Łukasza Suchockiego i niepilnowany, głową, pokonał Bartosza Pawłowskiego.

W składzie Zielonych zabrakło kontuzjowanego Łukasza Białożyta oraz Franciszka Siwka, który jest bliski przejścia do Błękitnych Stargard Szczeciński. Próbowani wcześniej Piotr Sarbinowski i Maciej Skrzypczak nie znaleźli uznania w oczach sztabu szkoleniowego Warty. Do Poznania wrócił z kolei Filip Brzostowski przebywający ostatnio na testach w pierwszoligowym GKS-ie Bełchatów.

Stomil Olsztyn – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Kujawa (72. – głową)

Stomil: Dawid Mieczkowski (46. Michał Leszczyński) – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Jarosław Ratajczak (61. Michał Trzeciakiewicz) – Łukasz Jegliński (51. Paweł Głowacki), Bartosz Bartkowski (46. Wojciech Dziemidowicz), Irakli Meschia (61. Paweł Łukasik), Grzegorz Lech, Piotr Głowacki (46. Łukasz Suchocki) – Rafał Kujawa.

Warta Poznań: Bartosz Pawłowski (78. Patryk Pudełek) – Artur Marciniak (60. Tomasz Koziorowski), Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama (60. Mateusz Wypych), Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski (46. Filip Brzostowski) – Krzysztof Biegański (46. Krystian Łukaszyk), Gracjan Goździk (75. Miłosz Brylewski), Jakub Solarek (70. Oskar Kozłowski) – Łukasz Spławski (70. Krzysztof Biegański)

źródło: sportowefakty.pl