Trwa dobra passa Warty Poznań. Zieloni wygrali czwarty mecz z rzędu, a ich ofiarą tym razem padła Vicotria Września. Podopieczni Tomasza Bekasa wygrali w deszczowych okolicznościach z rywalem z Wielkopolski 3:1.

Duma Wildy spotkanie rozpoczęła od mocnego ciosu, bowiem już w pierwszej minucie objęła prowadzenie. Składną akcję poznaniakó wykończył Filip Brzostowski.

Po szybkim rozpoczęciu Warta kompletnie jednak stanęła. Inicjatywę próbowali przejąć goście i w końcu im się to udało. Ostatecznie gola zdobyli w końcówce pierwszej połowy, kiedy to rzut wolny wykonywał Michał Góralski. Zdecydował się on na płaski strzał, po którym piłka przeszła między nogami Wojciecha Onsorge, a następnie wleciała do bramki strzeżonej przez Mateusza Filipowiaka, który w tej sytuacji został zmylony i to raczej nie jest trafienie, które należy zapisać na jego konto.

Druga część spotkania należała już jednak całkowicie do zawodników Tomasza Bekasa. Już po dziesięciu minutach było 2:1 dla Warty. Na strzał z dystansu zdecydował się wówczas Gracjan Goździk, ten został wybroniony przez Tobiasza Nowickiego, ale na dobitkę Krystiana Łukaszyka nie zdołał już odpowiedzieć.

Gospodarze dominowali i w 67. minucie zasłużenie podwyższyli prowadzenie. Tym razem lewą stroną pomknął Michał Ciarkowski i płasko dośrodkował. Podanie przeszło przez całe pole karne i trafiło wprost pod nogi Brzostowskiego, który pewnym strzałem trafił do pustej bramki.

Warta po raz kolejny więc wygrała i w tym momencie jest już na czwartym miejscu w tabeli III ligi, tracąc zaledwie dwa punkty do lidera, Centry Ostrów Wielkopolski.

Warta Poznań – Victoria Września 3:1 (1:1)

Bramki:
1:0 Brzostowski (1.), 1:1 Góralski (38.), 2:1 Łukaszyk (55.), 3:1 Brzostowski (67.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Dariusz Wróblewski – Krystian Łukaszyk (74. Dominik Drzewiecki), Filip Brzostowski, Alain Ngmayama, Kacper Ciupa (46. Gracjan Goździk), Michał Ciarkowski (85. Tomasz Koziorowski) – Łukasz Spławski (80. Adrian Owczarek)

Victoria: Tobiasz Nowicki – Patryk Buczkowski, Filip Budasz, Michał Góralski, Mateusz Goździaszek – Filip Jóźwiak, Szymon Krawczyński, Paweł Lisiecki, Bartosz Nowicki, David Topolski – Paweł Zieliński

Sędzia: Bartłomiej Pangowski