Warta Poznań w końcu rozegrała mecz towarzyski podczas przygotowań do rundy wiosennej drugiej ligi. Zieloni pokonali w Grodzisku Wielkopolski trzecioligowy Fogo Luboń 2:1.

Dotychczas Warta nie miała szczęścia do sparingów. Z powodu braku odpowiedniego boiska poprzednie spotkania z Lechem Poznań i Wisłą Kraków musiały zostać odwołane.

Pierwszą bramkę poznaniacy zdobyli w 24. minucie. Grzegorz Rasiak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Patryku Oleksym. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy lubonianie wyrównali po bramce zdobytej przez byłego piłkarza Zielonych Piotra Kurminowskiego.

W drugiej części spotkania Warta wystąpiła w zupełnie innym składzie. Trener Marek Kamiński zostawił na boisku jedynie testowanego Mateusza Banego, który nie tak dawno łączony był z Lechem Poznań. Były młodzieżowy reprezentant Polski jako jedyny zawodnik Warty grał całe spotkanie.

Zieloni zwycięską bramkę zdobyli w 61. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego jeden z zawodników Fogo umieścił piłkę w swojej bramce.

Warta Poznań – Fogo Luboń 2:1 (1:1)
Bramki: Grzegorz Rasiak (24. – rzut karny, Gol samobójczy (61.) – Piotr Kurminowski (44.).

Warta – I połowa: Semir Bukvic – Dariusz Wróblewski, Wojciech Onsorge, Mateusz Bany, Przemysław Kocot, Dominik Mucha, Adrian Bartkowiak, Mateusz Pogonowski, Patryk Oleksa, Dominik Chromiński, Grzegorz Rasiak.

Warta – II połowa: Paweł Beser – Dawid Jasiński, Mateusz Bany, Alain Ngamayama, Filip Brzostowski, Błażej Nowak, Artur Marciniak, Michał Grzesiek, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski, Paweł Piceluk.

źródło: wartapoznansa.pl